Gorące wiadomości

Spotkanie z dr Magdaleną Śmieją, autorką książki "W związku z inteligencją emocjonalną" w Warszawie

W czwartek 16 maja w budynku Uniwersytetu SWPS w Warszawie przy ul. Chodakowskiej 19/31 odbędzie się promocja książki "W związku z inteligencją emocjonalną. Rola inteligencji emocjonalnej w relacjach społecznych i związkach intymnych" autorstwa Magdaleny Śmiei. Rozmowę z Autorką poprowadzi dr Marek Drogosz (SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny).

Pod koniec lat 90. inteligencja emocjonalna (IE) wydawała się pojęciem, które zrewolucjonizuje dziedzinę psychologii różnic indywidualnych. Ogromna popularność tej koncepcji wynikała przede wszystkim z przekonania, że rozwijanie IE poprawi funkcjonowanie ludzi w wielu sferach życia, od prywatnego po zawodowe. Czy jednak rzeczywiście to IE, a nie IQ, decyduje o sukcesach i osiągnięciach? Kiedy zdolności emocjonalne przydają się w bliskich związkach? W jakim stopniu zachowania ludzi są zdeterminowane różnicami indywidualnymi, takimi jak poziom inteligencji emocjonalnej, narcyzmu czy lęku i depresyjności, a w jakim zależą od motywacji? Odpowiedzi na te i inne pytania postarają się udzielić badaczki zajmujące się przywołanymi dziedzinami psychologii.

Spotkanie odbędzie się w czwartek, 16 maja o godz. 17.30, w Księgarnio-Kawiarni Psyche w budynku SWPS na poziomie -1.

Magdalena Śmieja jest doktorem psychologii. Pracuje jako adiunkt w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej zainteresowania naukowe koncentrują się wokół pojęcia inteligencji emocjonalnej, definiowanej jako zbiór zdolności służących do trafnego rozpoznawania, rozumienia i regulowania emocji. Jest współautorką Testu Inteligencji Emocjonalnej (TIE) oraz współredaktorką książki "Inteligencja emocjonalna. Fakty, mity, kontrowersje", a także wielu innych publikacji z tej dziedziny. Interesuje się również psychologią bliskich związków, szczególnie z perspektywy poznania społecznego.

Opublikowano: 2019-05-13

Źródło: Agencja Psyche


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz