Gorące wiadomości

Rząd szykuje tzw. ustawę maturalną

Rząd ma gotowy projekt zmian w prawie, które mają sprawić, że nie będzie kłopotu z kwalifikacją tegorocznych maturzystów do egzaminu. Możliwe, że zostaną uchwalone na najbliższym posiedzeniu Sejmu. Wszystko zależy od tego, czy rząd uzna, że część matur jest zagrożona. Zmiana ma dotyczyć głównie prawa do kwalifikacji uczniów do matury.

Oprócz nowych uprawnień dla dyrektorów, jak dowiaduje się portal wPolityce.pl, ma zostać wydłużony również rok szkolny dla uczniów piszących egzamin dojrzałości, aby dyrektorzy mieli czas na przeprowadzenie wszystkich niezbędnych czynności.

Zgodnie z proponowaną zmianą, dyrektorowi szkoły w wyjątkowych sytuacjach przekazane zostałyby uprawnienia do klasyfikacji czy dopuszczenia do matury.

Obecnie to kompetencja rady pedagogicznej. Jej zebrania odbywają się zgodnie z ustalonym regulaminem i zachowaniem zasady podejmowania uchwał zwykłą większością głosów w obecności co najmniej połowy jej członków.

Ustawa będzie procedowana w ekspresowym tempie. Dziś ustawa trafił pod obrady rządu, a jutro ma się nią zająć Sejm i Senat, a podpis pod nią złożyć prezydent Andrzej Duda.

Opublikowano: 2019-04-24

Źródło: wPolityce.pl


Zobacz więcej wiadomościNapisz swój komentarz
Zobacz komentarze Czytelników

  • Rząd szykuje tzw. ustawę maturalną

    Autor: fatum   Data: 2019-04-24, 12:03:27               Odpowiedz

    To teraz polskie media będą miały "żywność"-:)na kilka dni lub tygodni.Czy decyzja będzie trafiona/właściwa to tylko Czas może to pokazać/zweryfikować.Wyborcy i tak jak zwykle podejdą do tematu indywidualnie,czyli każdy sobie rzepkę skrobie.... Czytaj dalejZobacz więcej komentarzy