Gorące wiadomości

Depresja nastolatków - spotkanie w księgarni "Psyche"w Warszawie

Depresja - to choroba naszych czasów; obecnie trzecia pod względem powszechności, a już wkrótce pierwsza. Dotyka osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy kolor skóry. Wielu z nas niestety nie zdaje sobie sprawy z tego, jakie zachowania są pomocne, a jakie szkodzą. W jaki sposób depresja wpływa na myślenie, postrzeganie, zachowania? Jak mówić, a czego zdecydowanie unikać? Dlatego tak ważne jest zdobywanie rzetelnej wiedzy o depresji. Na szczęście jest uleczalna i można z nią żyć - o tym, jak się objawia, co przeżywa osoba pogrążona w depresji i jak sobie z nią radzić opowiedzą autorzy znakomitej, bardzo dobrze przyjętej książki "Depresja nastolatków. Jak ją rozpoznać, zrozumieć i pokonać": Konrad Ambroziak, Artur Kołakowski, Klaudia Siwek, a także Amelia Gruszczyńska, która podczas spotkania podzieli się swoją historią.

Wydarzenie odbędzie się 22 maja w księgarni Psyche (w godz. 18:00-21:00) w budynku SWPS przy ul. Chodakowskiej 19/31 w Warszawie.

To wyjątkowa okazja, by spotkać wybitnych specjalistów, którzy pracują z nastolatkami (i ich rodzinami) dotkniętymi depresją. Ta książka jest jak mapa, która pozwala zrozumieć, zaakceptować i właściwie reagować na ten trudny, przykry epizod. Znajdują się w niej materiały zarówno dla nastolatków, jak i dla rodziców. Z powodzeniem także trafią do pozostałych potrzebujących wsparcia. Komiksy, ćwiczenia, opisy przypadków, historie oraz bardzo przystępna forma tłumaczy na czym polega choroba, jak ją rozpoznać, jakie niesie ze sobą skutki i gdzie szukać pomocy.

Biorąc pod uwagę powyższe, będzie to arcyciekawe i wartościowe spotkanie, gdzie w jednym miejscu spotkają się terapeuci, psychologowie, studenci, nastolatki, rodzice, chorzy na depresję i wszyscy zainteresowani oraz chcący dowiedzieć się, jak mogą wesprzeć swoich bliskich. Jeśli jesteś którymś z nich, to organizatorzy serdecznie zapraszają.

Opublikowano: 2018-05-06

Źródło: SWPS


Zobacz więcej wiadomościŻaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz