Reklamy
Gorące wiadomości
Paracetamol może zakłócać umiejętność logicznego myślenia
Z badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Toronto oraz Uniwersytecie Kolumbii Brytyjskiej wynika, że paracetamol może zakłócać umiejętność logicznego myślenia.
Badania opublikowane w Social Cognitive and Affective Neuroscience powinny dać do myślenia wszystkim, którzy uważają, że paracetamol jest nieszkodliwy dla zdrowia. Po raz pierwszy skorzystano w badaniach z neuroobrazowania, aby zbadać skutki działania paracetamolu na funkcje umysłowe. Okazało się, że zdolność umysłu do identyfikacji i przetwarzania błędów spada po zażyciu paracetamolu.
Naukowiec Dan Randles z zespołu prowadzącego badania powiedział: - "Celem naszej pracy jest to, że nie w pełni rozumiemy, w jaki sposób paracetamol wpływa na mózg. Chociaż niedawno przeprowadzono badanie behawioralne na temat efektów działania paracetamolu, to nadal chcielibyśmy wiedzieć, co dokładnie dzieje się w mózgu po jego zażyciu."
Z przeprowadzonych badań wynika, że paracetamol utrudnia rozpoznawanie błędnych decyzji i - jak twierdzi Randles - "może mieć to duże znaczenie dla kontroli poznawczej w codziennym życiu". Ponadto paracetamol nie pozwala na prawidłowe przetwarzanie emocji - tłumi on ból emocjonalny np. spowodowany odrzuceniem społecznym i wycisza reakcje emocjonalne.
Mimo tylu negatywnych skutków przyjmowania paracetamolu, jest on dostępny bez recepty. Występuje w lekach pod takimi nazwami handlowymi jak: Apap, Acenol, Efferalgan, Codipar, Panadol, Fervex, Coldrex, Gripex, Saridon, Panadol Extra.
Opublikowano: 2016-08-26
Źródło: Polish Express
Zobacz więcej wiadomości
Żaden Czytelnik nie napisał jeszcze swojego komentarza. Napisz swój komentarz