Konferencje, szkolenia

Konferencja "Coaching i psychologia - perspektywy, szanse i zagrożenia"

Miejsce:
Collegium Civitas (PKiN, aula A), Warszawa
początek: 14-03-2018
koniec: 14-03-2018
Organizator:
Collegium Civitas
 
Opis:
Collegium Civitas i Centrum Badań nad Ryzykami Społecznymi i Gospodarczymi CC zapraszają na konferencję "Coaching i psychologia - perspektywy, szanse i zagrożenia", która odbędzie się 14 marca 2018 r. o godz. 10.00 w Collegium Civitas (PKiN, aula A).

Tempo naszego życia jest coraz szybsze. Możemy mieć coraz więcej, ale też coraz więcej możemy stracić. Ludzie mają wielkie oczekiwania i coraz częściej spotykają ich rozczarowania na drodze do realizacji marzeń i karier. Mają olbrzymie możliwości samorozwoju, ale też są zagrożeni staniem się ofiarą manipulacji. Jak skutecznie korzystać z pomocy coacha i psychologa?

Adresaci: psycholodzy, coachowie, kadra zarządzająca, kadra akademicka, nauczyciele, specjaliści i managerowie HR, studenci oraz osoby zainteresowane rozwojem osobistym.

Czego się dowiemy?
  • W jaki sposób przedstawiciele różnych profesji pomocowych (np. psycholog, coach, psychoterapeuta, psychiatra) mogą współpracować, aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom ludzi i adekwatnie reagować na wyzwania stojące przed tymi profesjami?
  • Kiedy pomocny jest coach a kiedy psycholog lub inny profesjonalista udzielający wsparcia?
  • Na jakie potrzeby odpowiada każdy z nich? Jak odróżnić profesjonalny coaching od "para-coachingu", który jest formą manipulacji i niesie szkody dla zdrowia psychicznego jednostek i grup?
  • Jak ustrzec się przed destrukcyjnym wpływem tzw. "uzdrowicieli" stosujących różne formy wpływu społecznego?
  • Jaka jest rola certyfikacji w zapewnianiu klientom profesjonalnego wsparcia?
  • Analiza i dyskusja w gronie naukowców, praktyków i studentów coachingu na temat współczesnych wyzwań stojących przed psychologami i coachami.

Więcej informacji:
http://www.civitas.edu.pl/pl/uczelnia/aktualnosci/coaching-i-psychologia-perspektywy-szanse-zagrozenia
Kontakt:
Rejestracja:
http://coachingipsychologia.evenea.pl/