Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

  Autor: michal2   Data: 2010-08-11, 15:13:21               Odpowiedz

  Witam. Mam taki problem. Jestem osobą leniwą. Dużo czasu spędzam na myśleniu nad życiem, leżeniu na łóżku, czasami graniu na gitarze - na wszystkim tylko nie na nauce. Studiuję informatykę na 3 roku teraz (jeżeli mi pójdzie dobrze sesja poprawkowa). Chciałbym sobie napisać plan dnia, gdyż wydaje mi się, że jak będę mieć plan dnia, łatwiej będzie mi walczyć z lenistwem - bo jestem uczciwą osobą i nie będę chciał oszukiwać planu. A jak nie mam planu to ciężko mi się jest samemu z siebie wziąć za coś. Proszę o jakieś wskazówki jak napisać plan dnia. Chciałbym uczyć się z 6 godzin dziennie, żeby zdążyć do sesji poprawkowej. Chciałbym mieć czas na spacer, spotkanie ze znajomymi, na przeczytanie jakiejś książki religijnej, na lekturę Biblii (co najmniej 30min dziennie), na pójście do kościoła codziennie (może być o 8.00), na naukę muzyki i kilka luk jakbym coś w między czasie wymyślił. Pobudka może być o 6.00 bo już się wtedy budzę, ale tylko czasami wstaję, zazwyczaj z lenistwa przedrzemię do 9.00-11.00 i tak mi ucieka czas. Proszę o pomoc. Pozdrawiam.  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: laila   Data: 2010-08-11, 15:34:10               Odpowiedz

   Witam Cię.

   Dokladnie pomyślalam o tym co Ty.
   Walka z depresją.
   Żeby zaplanować sobie rozkład dnia...nie odkładaj go na ostatnią chwilę.
   Najlepiej jest to zrobić dzień wcześniej.Ustanowić sobie plan dnia "co będę robił jutro"

   Ustaw sobie budzik i zacznij od Mszy.
   Potem zacznij naukę 3 godziny i przerwa na lekturę bądź spacer.
   następne 3 godziny nauki i potem przyjemności np nauka muzyki.
   • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

    Autor: michal2   Data: 2010-08-11, 15:55:22               Odpowiedz

    To i ja Tobie pomogę.

    Na walkę z depresją najlepszy jest Jezus. Nie wierz psychologom ani psychiatrom, bo oni w ogóle się nie znają, nie wierzą w Boga i myślą, że jakieś tabletki mogą go zastąpić i dać zdrowe życie wewnętrzne. Nie lubię wchodzić na to forum bo zawsze się na nim dołuję (a z depresji już wyszedłem i to nie przy pomocy leków a dzięki Jezusowi). Jezus Jezus i jeszcze raz Jezus!

    http://www.youtube.com/watch?v=Tfk4P7T8fBI

    Pozdrawiam i życzę Ci, abyś i Ty spotkała Jezusa i by Cię uzdrowił. Z Bogiem.    • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

     Autor: elkam   Data: 2010-08-11, 16:09:55               Odpowiedz

     Drogi Michale, Bóg często stawia na naszej drodze ludzi, którzy mogą nam pomóc, ale my tą pomoc odrzucamy. Trzeba mieć serce otwarte i pozwolić sobie pomóc. Bóg może nam pomóc ale to my jesteśmy odpowiedzialni za swoje życie, jeżeli sami nie będziemy chcieli zrobić coś z naszym życiem, to i Jezus nie pomoże.    • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

     Autor: terapia   Data: 2010-08-11, 17:09:43               Odpowiedz

     a ja uważam, że nie ładnie zachowujesz się atakiem na kogoś, kto próbuje Ci doradzić
     co prawda napisała, że zgadza sie z Tobą w 100% ale mi się to nie podoba
     skoro pytasz o rady, to pozwól innym radzić a nie pytanie i znowu udowadnianie jaki jesteś mądry
     jaki jesteś genialny to właśnie świadczysz sobą, swoim zachowaniem
     a nie tu cytaty z Biblii a tu mam problem jestem leniwy, czy oby na pewno tu tkwi problem?
     ten film na you tube obejrzałam kawałek i naprawdę jestem przerażona, jego poziomem i faktem, że umieszczasz tutaj jego link
     zastanawiam się czemu to robisz, bo naprawdę nic tu nie wnosisz swoim zachowaniem, może irytacje tylko    • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

     Autor: laila   Data: 2010-08-11, 17:41:30               Odpowiedz

     Michał...
     Co prawda nie ogladalam tego filmu ponieważ znam świadomość swojej wiary i zawsze odwołuję się do Boga o pomoc i dostaję od Niego więcej niż mogę się spodziewać, ale nie jestem SAMA i nie tylko dla siebie na tej Ziemi.
     Mam bliźnich i dosyć duże doświadczenie życiowe jak na swój młody wiek. Nie nastawiam się egoistycznie do życia i nie myślę tylko o sobie samej. Dostrzegam nie tylko swoje problemy ale i innych które są w mniejszym stopniu bądź w większym, ale są i na tyle ile mogę pomóc udzielić rad...na tyle pomagam ponieważ mam taką potrzebę.  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: terapia   Data: 2010-08-11, 16:13:56               Odpowiedz

   możesz wstać i o 11 i spełnić cały swój plan dnia, tylko zamiast iść do koscioła o 8.00 możesz iść o 17.00 albo 18.00 albo 19.00 itp.
   możesz się w ciągu dnia pouczyć, iść na spacer a wieczorem pomodlić, a potem spotkać z przyjaciółmi

   dziękuję za to, że napisałeś ten post bo przypomniałam sobie, że i ja powinnam modlić się do Boga ;-)
   będę i za Ciebie
   pozdrawiam  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: terapia   Data: 2010-08-11, 16:21:10               Odpowiedz

   Żeby zacząć sznować swój czas i umiejętnie z niego skorzystać trzeba go najpierw docenić
   a można to osiągnąć przez fakt poświęcenia go innym ludziom i nie przez cytowanie słowa Bożego (zostaw to kapłanom, duchowieństwu)na forum, a przez obdarowanie siebie innym w realu w formie np. wolonatariatu albo innej pomocy charytatywnej w fundacji, stowarzyszeniu.
   Możesz oprócz chodzenia codziennie do Kościoła poświęcać 1 godz. dziennie chorej, niepełnosprawnej osobie, nie tylko spełnisz dobry uczynek, ale docenisz jak "zarządzać" i doceniać swój czas.Jesteśmy na tej ziemi nie tylko dla siebie,czasami obok nas są potrzebujący, dla których ta odbrobina pomocy z naszej strony może być znacząca ;-)
   Powodzenia ;-)  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: terapia   Data: 2010-08-11, 16:32:34               Odpowiedz

   Mimo wszystko najważniejsze jest dla Ciebie zdanie egzaminu/egaminów i pozostaw inne sprawy, plany (może oprócz modlitwy) na razie w spokoju.
   Na spotkania z przyjaciółmi i grę na gitarze znajdź czas wtedy, kiedy nauczysz się już sporo i będziesz coraz lepiej przygotany do sesji, powiedzmy, niech to będą takie małe nagrody. Nie jest najważniejszą rzeczą dla Ciebie w chwili obecnej plan, który się uda w sensie, zeby zawierał wiele elementów, a taki, który będzie przystosowany do sytuacji.
   A sytuacja jes taka, że studia są ważne.
   Może oprócz planu dnia sporządz plan nauki i podziel partie materiału jaki masz przyswoić w takim i takim terminie.
   To ważne, żeby do sesji we wrześniu być dobrze przygotowanym
   skup się na nauce bo ona jest w tym momencie istotna, a czas leci.  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: malwa332   Data: 2010-08-11, 18:34:43               Odpowiedz

   hej:) mysle ze po prostu zmien nastawienie do siebie , do zycia , do swiata... wiecej usmiechu a motywacja urosnie , Ty bedziesz bardziej energiczny. kochaj bardziej siebie, jesli masz sympatie tez badz tworczy ... jakies wypade , wspolpraca , wsparcie.. pozdrawiam serdecznie:)))  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: malwa332   Data: 2010-08-11, 18:38:13               Odpowiedz

   dziekuje bardzo za ten link :) kiedys go widzialam , bardzo mi sie spodobal , ale nie moglam go sama znalesc:( dziekuje Michal!:)   • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

    Autor: Basia12   Data: 2010-08-11, 21:30:44               Odpowiedz

    Michal.
    Ja mysle, ze bardzo zyjesz religia, chodzisz po ziemi, wiec zalatwial sprawy ziemskie. Czy Ty jestes teologiem, rozumem twoje chrzescijanstwo, ale nie rob z siebie bigota,
    kreujesz na ksiedza. A co do planu dnia zro sobie grafik
    a nie tylko wierz w Chrystusa, ja tez jestem katoliczka, ale nie popadam w taki w fanatyzm, czy byles moze ministrantem?
    Z Panem Bogiem. Moze ogladalesz serial "Ranczo"   • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

    Autor: g0ldenflower   Data: 2010-08-11, 21:45:07               Odpowiedz

    Tak naprawdę potrzebny jest Ci nie tylko plan dnia ale też plan uczenia się. To że ustalisz sobie 6 godz dziennie to dużo nie da - fakt możesz tak, ale pewnie po 3 dniach znowu Ci się nie będzie chciało. Lepszym pomysłem jest podzielenie materiału na partie. Niektóre mogą być obszerniejsze z łatwiejszym materiałem inne mogą mieć cięższy materiał za to mogą być mniejsze ale które łatwo przyswoisz. Dobrze robić osobne notatki nawet jak masz jakieś. Zakreślanie, podkreślanie, robienie odnośników itp. Wreszcie można robić mapy myśli. Im lepiej zorganizujesz sobie nie tylko plan nauki, ale też miejsce do tego tym lepiej będziesz się uczył. Pamiętaj też o robieniu przerw. Jeżeli masz jeszcze czas to nic na siłę. Każdy pracuje we własnym tempie. Trudno jest żyć zgodnie z planem godzinowym od do. Jeżeli się nie wyrabiasz to wtedy się stresujesz, denerwujesz, zaczynasz coś opuszczać, lub też próbujesz nadgonić ten czas robiąc coś niezbyt porządnie. Ustal sobie podstawowe rzeczy jak np o której wstajesz a codziennie rano zrób listę rzeczy które chcesz wykonać tego dnia. Do tego zaznacz te najważniejsze i te z których ewentualnie możesz zrezygnować. Ustal mniej więcej co po czym chciałbyś wykonać. Zastanów się też nad tym co danego dnia da Ci satysfakcję i będziesz czuł, że to był dobrze spędzony dzień.  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: trafna   Data: 2010-08-11, 21:37:52               Odpowiedz

   michal2
   Na walkę z lenistwem najlepszy jest Jezus.
   Jezus Jezus i jeszcze raz Jezus!

   Pozdrawiam i życzę Ci, abyś i Ty spotkał Jezusa i by on za Ciebie napisał plan dnia. Z Bogiem.  • RE: Jak napisać sobie plan dnia (jestem leniwy)?

   Autor: Kiddo21   Data: 2010-08-11, 22:35:49               Odpowiedz

   Plan dnia jest bezsensu, tak jak wszelkie planowanie, to Ci nie pomoże z depresją. Może zamiast szukać sposobów na ucieczkę przed myśleniem (albo przed sobą) spróbuj znaleźć w sobie co sprawia że popadasz w stan takiego odrętwienia.
   Może przytłacza Cie ilość rzeczy których chcesz się nauczyć i które chcesz robić? a może przytłaczają Cię jakieś niewyrażone uczucia (zapisać najlepiej na kartce i zniszczyc ją)
   Moze medytacja by się przydała?