Forum dyskusyjne

RE: Próba wybaczenia żonie zdrady, a jej zachowanie

Autor: moonshine   Data: 2024-01-21, 12:02:47               

Wybaczyć można, a nawet należy, bo jest to w Twoim interesie. Nie warto być zgorzkniałym do końca życia.

Pogodzenie się ze zdradą może Ci zająć nawet kilka lat. W tym czasie możesz robić jej wyrzuty, zadręczać się pytaniami, dlaczego do tego doszło, obwiniać o zdradę na przemian ją i siebie.

Natomiast raczej niemożliwe jest w Twojej sytuacji ponowne zaufanie żonie. Zaufanie buduje się latami, a traci w jednej chwili. Nie licz na to, że zaufasz jej w ciągu tygodnia, zwłaszcza, że zapewne nadal Cię okłamuje ("jest w trakcie blokowania go w mediach społecznościowych" - czyli zostawiła sobie jeden kanał komunikacji, do którego Ty nie masz dostępu; zablokowanie wszystkich kanałów komunikacji zajmuje 15 minut).

Jest też mało prawdopodobne, byś po takim odkryciu chciał dalej być jej wierny. Wcześniej czy później zapewne zaczniesz się zastanawiać, dlaczego miałbyś odmawiać sobie zdrady, gdy spotkasz kobietę, która Cię zauroczy. Możliwe, że wtedy Twoje małżeństwo się rozpadnie.

Jej strategią obrony może być obwinianie Ciebie o jej zdradę. Tymczasem zdrada może się wydarzyć nawet wtedy, gdy nie zrobisz nic niewłaściwego. Warto przyjrzeć się temu, co się wydarzyło między Wami z kimś obiektywnym - ale raczej nie będzie to Twoja żona. Zapewne nie będzie z Tobą szczera.

Moim zdaniem, nie będzie już z tego dobrego małżeństwa. Oszczędzisz sobie cierpienia, jeśli zdecydujesz się na rozwód teraz, a nie za kilka lat.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku