Forum dyskusyjne

Tłumienie emocji a awanturniczy typ?

Autor: smyk20   Data: 2023-07-16, 22:37:17               

Dobry wieczór,
jestem tutaj całkowicie nowy i z pytaniem do Was biegnę. Jestem trochę skołatany, ponieważ dociera do mnie co jakiś czas, jak bumerang, że dalej nie wyrwałem się z stylu tłumienia swoich emocji. Miałem bardzo ambiwalentny styl wychowania przez rodziców, więc dużo było nieporozumień, a że nie potrafili się komunikować, to wszystko co oznaczało emocje do 25 roku życia u mnie budziło strach.

Jestem już po terapii, ale z nastawieniem, że może kiedyś wrócę, że to nie koniec. Niemniej jednak dzisiaj dotarło do mnie tak bardzo żywo, że wyrażenie swoich emocji uwolniło całą moją skumulowaną złą energię, wypuściło całą złość. I myślę sobie - dlaczego tak nie można częściej?

Dlaczego? Mam w tyle głowy obawy, że ja jestem bardzo awanturniczym typem o nieokrzesanym języku i żartach, więc boję się, że mogę urazić, zaatakować i zrobić komuś przykrość.

Czy macie wiedzę, jak odwieźć mnie od tego myślenia, a jednocześnie nie kroczyć ścieżką "jaka emocja, taka reakcja"? Mam tu na myśli to, że zdroworozsądkowo wkurzanie się nim się pomyśli jest czasem no po prostu absurdalen. Czy to tak powinno działać?

Jak to widzicie?

Z pozdrowieniami dla Was!

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku