Wątki na forum
Strona główna forumRegulamin forum
- Zdrada (12)
- Wątek petysany (133)
- Tutaj są rozmowy o wszystkim i o wszys... (431)
- Dzień dobry Kochani Forumowicze :) (106)
- marnowanie zycie (2)
- Obrzydzenie do samej siebie (4)
- Zbliżenia (3)
- Histeryczna reakcja? (3)
- Zmęczona w związku (8)
- Co robić dalej (16)
- Problem w relacji mąż- ojciec (204)
- Złe samopoczucie po operacji rekonstru... (4)
- Niezrozumiałe zachowanie chłopaka (10)
- Chcę się podzielić :-) (307)
- Rozterki życiowe (5)
- Dziwna sytuacja w pracy (4)
- Jestem nikim. (8)
- Czy to normalne? (5)
- Samotność i brak rozwoju (9)
- Brak osoby towarzyszącej (5)
Reklamy
Forum dyskusyjne
Metoda na stres chroniczny?
Autor: bielik Data: 2023-03-31, 11:51:38Witam,
Proszę o ocenę czy to co sobie wymyśliłem może mieć sens. Chodzi o metodę radzenia sobie z przewlekłym stresem.
Pomyślałem, że skoro stres chroniczny ma podobne skutki jak stres chwilowy, wynikający z konkretnego chwilowego zagrożenia, lub inaczej mówiąc oddziaływuje na organizm w taki sam sposób, to może możliwe jest oszukanie stresu chronicznego przez znalezienie się w sytuacji kontrolowanego, dużego stresu chwilowego i wywołanie następującej po nim ulgi i euforii, aby zniwelować działanie szkodliwych hormonów, itp.
Czyli, np. jeśli znajduję się w chronicznej sytuacji bez wyjścia, to aby zniwelować długotrwały stres, robię sobie jakiś ekstremalny sport, aby przeżyć stres i euforię, gdy ten stres minie.
Zakładam, że organizm reagując hormonalnie, enzymatycznie, itp. na pokonany stres chwilowy i wydzielając hormony pozytywne przy okazji jednocześnie usunie oddziaływanie stresu chronicznego na organizm.
Co o tym sądzicie?
- Metoda na stres chroniczny? - bielik, 2023-03-31, 11:51:38
- RE: Metoda na stres chroniczny? - pawalec, 2023-03-31, 17:13:36
- RE: Metoda na stres chroniczny? - bielik, 2023-03-31, 22:21:16