Forum dyskusyjne

Samotność

Autor: Pistatia   Data: 2022-11-14, 18:56:02               

Dobry wieczór,

zalogowałam się na forum, bo czuję się bardzo samotna. Jestem w jakimś przejściowej fazie i nie mam niemalże nikogo. Ale od początku.

Przeszłam już terapię traum, bo pochodzę z bardzo dysfunkcyjnej rodziny. Nie mam już depresji, lęki społeczne się bardzo zmniejszyły, zaczelam wychodzić do ludzi, również zawodowo się polepszyło. No ale zauważyłam, że z racji doświadczeń, mam wokół siebie mnóstwo toksycznych osób. W związku z tym rozstałam sie z dość toksycznym mężem, zmieniłam pracę, w której przeszłam przez mobbing i musiałam zweryfikować przyjaciół. Teraz od dwóch lat robię terapię behawioralną. Uczę sie stawiać granice, zarządzać lepiej czasem, dbać o siebie itp.

Ale naszła mnie właśnie myśl, że jestem bardzo samotna. Wychowuję dwójkę dzieci, nie mam już męża, w pracy wszyscy koledzy nowi, z rodziną nie mam kontaktu od prawie 10 lat, a wśród znajomych też już cisza. Nie mam siły teraz na nowe znajomosci, na nowego partnera, a w pracy chcę sie koncentrować na pracy. Trochę zdystansowałam sie do otoczenia. Ale niestety czuję sie samotna. Nie mam do kogo zadzwonić, do kogo napisać, z kim poplotkować. Wiem, że to właśnie ta przejściowa faza po przewartościowaniu życia i na pewno powoli zacznę poznawać ludzi, z którymi wreszcie będę czuła sie dobrze. Bez toksykiw.

Tak naprawdę to, czego chyba potrzebuję to jakieś zrozumienie, kilka słów otuchy. Sama nie wiem. Będę Wam wdzięczna za kilka budujących słów.

Pozdrawiam.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku