Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Związek - sprzeczne potrzeby

  Autor: salwa   Data: 2022-08-21, 20:20:41               Odpowiedz

  Cześć.
  Od jakiegoś czasu jestem w relacji, której założeniem było nie bycie w klasycznym związku, a raczej dawanie sobie miłości bez oczekiwania niczego w zamian. Taki otwarty związek - jeśli ktoś by wolał to tak nazwać. Problem w tym, że mój partner od samego początku mówił mi, że ma potrzebę takiej wolności seksualnej. Dla mnie to było w porządku- też taką potrzebę miałam. Problem w tym, że im bardziej się zaangażowałam tym bardziej się to zaczęło zmieniać. I taka wolność, której on oczekuje zaczęła być dla mnie nie do zniesienia. On ze względu na moje uczucia przestał uprawiać seks z innymi, ale jego potrzeba nie zniknęła. I doszliśmy do takiego momentu gdzie on chciałby zaspokoić moje potrzeby, żebym czuła się dobrze i on mógł wrócić do tej wolności, ale ja nie wiem czy to jest z mojej strony w ogóle możliwe..
  Czy to jest możliwe? Z jednej strony czuję złość, że on ma taką potrzebę i że ja mu nie wystarczam a z drugiej strony to chciałabym też być otwarta na jego potrzeby, bo też wiem, że on dla mnie się poświęca... Czy jest sposób, żebyśmy oboje mogli czuć się dobrze?  • RE: Związek - sprzeczne potrzeby

   Autor: Calmi   Data: 2022-08-21, 21:05:35               Odpowiedz

   salwa
   "Czy jest sposób, żebyśmy oboje mogli czuć się dobrze?"

   Myślę ,że tak, ale nie w tej relacji.

   Ty masz silną potrzebę wyłączności, bycia ważną(najważniejszą) dla tego jedynego, którego pokochałaś, on natomiast preferuje "związek" otwarty bez oczekiwań, zobowiązań... a to się w oczywisty sposób wyklucza.

   Przykro mi ,ale Wasze potrzeby są nie do pogodzenia...zawsze ktoś będzie niezadowolony/będzie cierpiał:(