Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Namawianie osoby z niskim poziomem dopaminy.

  Autor: Takon   Data: 2022-05-21, 02:59:17               Odpowiedz

  Witam, jak to jest z tą dopaminą? Osoba z niskim jej poziomem nie czuje np. takiej ekscytacji parkami rozrywki. Czy jest sens namawiać ją mimo to do pójścia w takie miejsce? Będzie się czuła gorzej czy jednak troche lepiej pod wpływem takiej aktywności? Pytam, bo nie chcę namawiać bezsensownie.  • RE: Namawianie osoby z niskim poziomem dopaminy.

   Autor: znajoma   Data: 2022-05-21, 12:20:20               Odpowiedz

   Nie rób eksperymentów. To, czy dana osoba będzie czuła się dobrze lub nie w jakimś miejscu, zależy od jej indywidualnych predyspozycji chorobowych. Każdy człowiek inaczej reaguje na bodźce zewnętrzne. Po prostu zapytaj, czy chce tam pójść, jeśli zrezygnuje, nie rób nic na siłę.  • RE: Namawianie osoby z niskim poziomem dopaminy.

   Autor: mimbla1   Data: 2022-05-22, 12:38:54               Odpowiedz

   Upodobanie do parków rozrywki bądź brak upodobania do takiego sposobu spędzania czasu to nie kwestia poziomu dopaminy w czyimś organizmie, ale rzecz znacznie bardziej skomplikowana i zindywidualizowana.

   Pobyt w parku rozrywki zasadniczo ma być przyjemnością, zatem wywieranie na kogoś presji jest absurdalne jako pomysł. Dokładnie tak samo jak wywieranie presji na kogoś by zjadł coś, czego nie lubi i na co nie ma ochoty.