Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Samouszkodzenia dokonywane na ciele

  Autor: TakaSobie   Data: 2021-09-29, 15:30:58               Odpowiedz

  Witam wszystkich:)

  Zacznę od tego, że w tym roku skończyłam studia na kierunku psychologii klinicznej. Samouszkodzenia należą do kręgu moich zainteresowań. Oczywiście nie w formie praktycznej, lecz teoretycznej :D Postanowiłam stworzyć ten wątek z dwóch powodów. Pierwszy z nich to po prostu wymiana wiedzy w tym temacie. Jeżeli kogoś interesuje taka tematyka to zapraszam do dyskusji:) Jeżeli będę potrafiła to chętnie odpowiem na pytania w tej kwestii.
  Natomiast ten drugi powód to moja praca magisterska. Dokładniej mówiąc to kończę moje badania. Badania dotyczą, oczywiście jak w tytule, samouszkodzeń cielesnych, ale także poczucia subiektywnej samotności oraz kompetencji samoopiekuńczych. Badania są prowadzone na grupie osób dokonujących obecnie/w przeszłości samookaleczenia, ale również badanie dotyczy osób z grupy kontrolnej (nigdy nie mających doświadczeń z samouszkodzeniami). Uzupełnionych ankiet z grupy kontrolnej mam już wystarczającą ilość, ale potrzebuję wciąż ankiet z grupy badanej. I teraz... Nie chciałabym żeby ktoś poczuł się wykorzystany, ponieważ nikogo nie zmuszam do wypełnienia badania. Nie tworzę tego wątku tylko po to, by zyskać sobie badanych i nara... Jesli ktoś chce pogadać, podzielić się wiedzą, doświadczeniami to zapraszam. Jeśli ktoś chciałby się bardziej dowiedzieć na czym polegają moje badania to proszę pytać śmiało:) A jeśli ktoś byłby chętny wypełnić badanie (jeśli ktoś miał takie doświadczenia z samookaleczeniem się), albo wysłać je osobie z takimi doświadczeniami to byłabym wdzięczna. Ale nic na siłę, ponieważ zdaję sobie sprawę z tego, że temat jest trudny i może wywoływać negatywne emocje.

  Również jeżeli znacie jakieś inne fora internetowe poświęcone głównie właśnie tematyce samookaleczeń to byloby miło jakbyście się nimi ze mną podzielili:D Tak ja już wspomniałam potrzebuję uzupełnionych ankiet od osób mających doświadczenia z samouszkodzeniami, ale na pewno nie na zasadzie "Zrób i do widzenia". Dlatego jestem otwarta na dyskusję z Wami:)
  I jeszcze jedno- badanie jest oczywiście anonimowe;)

  Link do badania:
  https://docs.google.com/forms/d/1jEQM-hP7k9kuHdpujKfJhvij4-LMDI2FUgKh3q-6coM/edit

  A więc dyskusja otwarta :D