Forum dyskusyjne

Trudne dzieciństwo a dorosłość - literatura

Autor: milion   Data: 2020-08-26, 17:39:18               

Witam. Na początek kilka słów o sobie. Pracuję zawodowo, mam rodzinę - męża i dzieci. Na pierwszy rzut oka wszystko w porządku. Za mną niełatwe dzieciństwo. Kiedy miałam ok. 10 lat moja mama zachorowała na SM. Powoli, w czasie mojego dorastania, traciła sprawność. Wiem, że cierpiała też na depresję. Ojciec nie rozumiał choroby matki. W domu były ciągłe kłótnie, że matka o siebie nie dba, że sama pogłębia swoją chorobę. Dopóki byłam "grzeczną dziewczynką" nie interesował się mną. Mam starszą siostrę. W wieku kilkunastu lat przestałyśmy się do siebie odzywać. Przez ciągłe zarzuty jedna do drugiej. Nie miał nam kto pomóc.
Przez cały czas dorastania była we mnie złość, cierpiałam na samotność, niezrozumienie, czułam się porzucona.
W wieku gdy miałam ok. 20 lat choroba matki ustabilizowała się. Ja trochę ustabilizowałam się psychicznie. Skończyłam studia. Wyjechałam na jakiś czas za granicę. Potem wróciłam, poznałam obecnego męża, założyłam rodzinę. Jednak czuję, że przeszłość ciągle jest ze mną. Czuję się gorsza, jestem bardzo nerwowa, moje ataki agresji niszczą mój związek.
Nie oczekuje pomocy przez internet. Liczę jednak na polecenie literatury. Książki typu "toksyczni rodzice" nie są dla mnie. Dlatego, że to co się stało nie wynikało z ich złej woli. Jednak stało się i wpłynęło na to jaka jestem dzisiaj.
Proszę o propozycje.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku