Forum dyskusyjne

RE: Koronawirus a roznoszenie ulotek.

Autor: APatia   Data: 2020-03-26, 23:27:26               

Nie śledzę tego co dzieje się w Polsce. Nie oglądam TV i nie czytam informacji na temat koronawirusa w internecie. Staram się żyć normalnie, bo nakręcanie się tym tematem jest bardziej szkodliwe niż nienakręcanie się. Potem mi ludzie w pracy opowiadają jakiej psychozy dostają z tego tytułu. Że siedzą w domu i wydaje im się, że gardło ich boli, że ciężko im się oddycha itd. Wszystko na tle nerwowym.
Wiem natomiast jak sytuacja wygląda w szpitalach we Francji i w Niemczech, ponieważ część mojej rodziny tam pracuje i mamy stały kontakt telefoniczny. Tam sytuacja nie jest wesoła. Ale pamiętaj, że tam nie reagowali za szybko i ludzie - przeważnie imigranci - lekceważyli sytuację.
A mogłoby to się skończyć szybciej niż się zaczęło gdyby ludzie przez pewien czas stosowali się do wytycznych lekarzy. A tak, nie upilnujesz każdego. W Polsce ludzie ciągle lekceważą sytuację. Podejrzewam, że w naszym przypadku to dopiero początek i tylko wprowadzenie stanu wyjątkowego, kary pieniężne, dadzą jakiś rezultat.

Mówię, że umierają ludzie o niskiej odporności. Najczęściej takimi osobami są osoby starsze ale to nie jest reguła. Mój dziadek w wieku 80 lat miał lepsze wyniki diagnostyczne niż ja mając 33 lata ;)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku