Forum dyskusyjne

Wyrzuty sumienia

Autor: Tika012   Data: 2020-03-11, 21:23:44               

Witam,
Od pewnego czasu zastanawiam się nad dziwnymi emocjami jakie mną targają gdy ktoś czuje się urażony z mojego powodu.
Ogólnie jestem osobą otwartą i lubianą. Mam znajomych, przyjaciół, kolegów i koleżanki, którym pomagam gdy tylko nadarzy się okazja. W pracy gdy ktoś prosi o pomoc, nie odmawiam. Po prostu jest to dla mnie naturalne.
Problem polega na tym, że czasami w życiu spotykam ludzi, którzy są dla mnie chamscy, niemili. No, nie każdego można lubić, rozumiem. Zazwyczaj staram się nie wdawać z takimi osobami w dyskusje ale czasami nie mogę nie rozmawiać.
Teraz mam taki przypadek, jeden z kolegów w pracy ma specyficzny charakter. Sam o sobie mówi, że jest chamem. Nigdy nie odezwał się do mnie brzydko, nie nazwał mnie ani nie odezwał się do mnie wulgarnie, a mimo to potrafi być chamski. Często, niby w formie żartów, potrafi zasugerować że jestem mało inteligentna - nigdy nie powiedział tego wprost ale łatwo się domyśleć z kontekstu wypowiedzi. Te chamskie teksty są różne, nigdy dosłowne. Pewnego dnia miałam dość i powiedziałam mu wprost coś równie chamskiego. Co on zrobił? Strzelił focha ale najpierw przy grupie pracowników wyraził swój żal, że powiedziałam mu coś takiego. Że on nigdy mi nic złego nie powiedział itd.
Na początku bardzo się zdenerwowałam, bo wiedziałam że nigdy nie powiedział mi nic złego WPROST ale zawsze coś złego sugeruje i uważa, że to zabawne. To również mu powiedziałam. Kilka godzin siedział obrażony i nie odzywał się do mnie.
I wtedy poczułam straszne wyrzuty sumienia. Nie pierwszy raz mi się to zdarza. Pierwszy w jego przypadku ale ogólnie w życiu nie raz miałam tak, że ktoś mnie obraził, ja odpyskowałam, potem ta osoba która zaczęła strzeliła focha a ja czułam się winna.
Z czego to wynika? Niskie poczucie własnej wartości? Zawsze po takiej akcji mam ochotę przeprosić drugą osobę chociaż to nie ja zaczęłam.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku