Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Czy mam borderline?

  Autor: Tomkk   Data: 2020-03-08, 01:14:12               Odpowiedz

  Witam,
  Lecze sie na nerwice natrectw, czy jak mam takie myslenie zerojedynkowe to znaczy ze to moze byc borderline? Jak naprzyklad jestem skrajny w czyms i chce byc nieskrajjny w tym to popadam w druga skrajnosc a nie umiem znalezc takiej plynnej granicy pomiedzy moim sposobem zachowania. Jak jestem np. nieuprzejmy dla kogos i stwierdzam ze jestem za bardzo nieuprzejmy to znowu jestem za bardzo uprzejmy. Czy takie zachowanie oznacza ze jest to objaw borderline? Czy powiedzial by mi ktos jakie powinienem miec objawy zeby mozna bylo powiedziec ze mam borderline?
  Pozdraiwam  • RE: Czy mam borderline?

   Autor: moonshine   Data: 2020-03-18, 21:26:00               Odpowiedz

   Odpowiednią osobą do postawienia takiej diagnozy jest lekarz-psychiatra, a nie forumowicze.   • RE: Czy mam borderline?

    Autor: sysRq2   Data: 2020-03-20, 16:36:53               Odpowiedz

    Lekarz mu nie wpuści sondy do głowy ;), tylko skupia się na wywiadzie - informacjach pacjenta, które on sam mu przekazuje na postawie swojego stanu jaki odczuwa i na podstawie tych informacji on sam może się zdiagnozować. Lekarz dający diagnozę często ją jedynie potwierdzi o ile ktoś dobrze szuka przyczyn swojego problemu, a autor tematu chyba źle szukał. Jest to formalność, nic odkrywczego nie odkrywa np. u kogoś kto widzi w sobie objawy depresji najczęściej będzie to właśnie tylko i wyłącznie formalność. Wyjątkiem mogą być osoby mocno zaburzone. W takich sytuacjach warto aby ktoś na nich spojrzał z boku. No i ktoś kto potrzebuje oficjalnego potwierdzenia, papieru, recepty i leków.  • RE: Czy mam borderline?

   Autor: Visvitalis   Data: 2020-03-28, 20:28:41               Odpowiedz

   Mówisz, że leczysz się na nerwicę natręctw. Masz na myśli psychoterapię czy farmakoterapię?
   Zerojedynkowoś czy też myślenie dychotomiczne to jeden z błędów poznawczych. Podobnie jak problem w stawianiu granic i niepopadaniu w skrajności może się zdarzać osobom bez zaburzeń. W borderline bardziej typowe jest przeskakiwanie od miłości, zachwytu do dewaluacji ludzi. Poza tym odchodzi się już od myślenia o borderline jako o konkretnym zaburzeniu osobowości, w stronę borderline jako modelu reagowania i regulacji, który może występować w różnych zaburzeniach.
   Tak czy siak, zastanów się czy faktycznie zawsze popadasz w skrajności, a jeśli nie zawsze to kiedy tak robisz i co charakteryzuje te sytuacje czy też relacje.   • RE: Czy mam borderline?

    Autor: Anielaa   Data: 2020-03-28, 21:31:19               Odpowiedz

    Tomkk szuka wymowki dla swojego chamskiego zachowania
    w stosunku do domownikow.
    Dlatego wyszukuje sobie rozne choroby.    • RE: Czy mam borderline?

     Autor: lovesalsa2   Data: 2020-03-28, 22:08:29               Odpowiedz

     O zgadzam sie. Tomek zacznij zyc czlowieku. Chetnie bym Cie rozdziewiczyla ale najpierw bym Ci usta tasma zakleila, choc w realu watpie abys byl taki wygadany. Znajdz dziewczyne i juz.