Forum dyskusyjne

RE: Sala samobójców

Autor: sysRq2   Data: 2020-02-18, 15:37:13               

"Skąd takie przypuszczenie, że miał schizofrenię?"

Źle się wyraziłem - miał zaburzenia osobowości, a jakie to nie wiem. Jednym z nich była skłonność do ciągot homoseksualnych.

Visvitalis zwróć uwagę na naciągany scenariusz tego filmu, a nie będziesz chciała tego filmu zrozumieć bo nie ma tu czego rozumieć - to dzieło nie jest warte aby próbować zrozumieć.

Teraz sobie zweryfikowałem jedną scenę. Dominik zaczyna się dziwnie zachowywać, ta służąca powiadamia policje. Oni znajdują go okaleczonego, wzywają pogotowie (nie ma tego na filmie, ale musiało mieć miejsce), muszą sporządzić raport tak jak załoga karetki. Dominik trafia do psychiatryka. Lekarz mówi, że nie chce z nim rozmawiać -co samo w sobie już się kwalifikuje do hospitalizacji gdy ktoś w takich okolicznościach tam trafia i nie chce współpracować z lekarzem. Większość o ile nie wszyscy lekarze powiedzą coś na wzór "nie chcesz rozmawiać, to tu sobie trochę posiedzisz". Innymi słowy Dominik powinien przebywać w szpitalu. Ojciec z punktu widzenia ustawy o ochronie zdrowia psychicznego nie ma prawa odebrać syna ze szpitala pokazując śmieszną legitymacje, bo ustawa o takiej możliwości nic nie mówi. Mało tego, Dominik jako osoba już pełnoletnia odpowiada sama za siebie i sąd powinien go traktować jako dorosłego, czyli tym bardziej powinien zostać przymusowo umieszczony w szpitalu i tym bardziej jego rodzice nie mogli wyciągnąć go ze szpitala na śmieszną legitymacje jego ojca.

Przy całej mojej niechęci do psychiatrii nie możesz przy tym filmie zadawać pytań kto jest winny jego śmierci, poza tym który napisał taki scenariusz.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku