Forum dyskusyjne

RE: Z dnia na dzień stan psychiczny się pogarsza

Autor: Visvitalis   Data: 2020-02-16, 11:25:30               

Ja też nie wiem od czego zacząć, bo to mój pierwszy wpis na tym forum.
Najbardziej zwróciło moją uwagę to dziwne rozpoznanie, że skoro nie masz depresji to nic Ci nie jest. Jak piszesz, jesteś drażliwa, masz kłopot z komunikacją w związku i doświadczasz (dość długiego) okresu obniżonej satysfakcji z życia. Mam wrażenie, że martwisz się też o to co dalej będzie z Waszą relacją. To jak najbardziej są kwestie do pracy z psychologiem. Indywidualnie, ale też może jako para. Trzeba tylko znaleźć dobrego psychologa najlepiej z certyfikatem z psychoterapii. Ja polecam nurt poznawczo-behawioralny.
A jeśli chcesz czegoś na już do wprowadzenia w życie to polecam z własnego doświadczenia technikę aktywnego słuchania. Trzeba trochę poćwiczyć na sucho żeby umieć tego użyć wtedy gdy emocje sięgają zenitu. Myślę, że w necie będzie do tego instrukcja obsługi :). Grunt żeby to robić na spokojnie, z zamianą ról i zaczynać od łatwych, nawet błahych tematów.
Druga rzecz, która zwróciła moją uwagę w Twoim wpisie to kwestia obserwowanego przez Ciebie pogorszenia, któremu potrafisz nadać ramy czasowe. Zastanowiła bym się od kiedy dokładnie tak jest, czy bywało tak wcześniej i czy umiesz powiązać to pogorszenie z jakimś konkretnym zdarzeniem z życia, które je poprzedziło.
Trzymaj się i powodzenia!

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku