Forum dyskusyjne

RE: Potrzebuję czegoś więcej.

Autor: APatia   Data: 2020-01-28, 00:20:23               

Autor: sysRq2 Data: 2020-01-27, 11:06:10
"Czy poznałaś kiedykolwiek człowieka? Czy można poznać człowieka po wymianie poglądów? Spojrzeń? Po dotyku? Po czym to poznać, że to już nastąpiło? Czy człowieka nie poznaje się przede wszystkim po jego historii? Poglądy są zmienne, ale historia jest stała."

Prawda jest taka, że czasami wydaje ci się, że znasz człowieka, bo poznałeś jego historię. Niestety wszyscy kłamią. Nie zawsze historia okazuje się prawdziwa.
Na pewno nie poznasz człowieka po tym co mówi, ani po spojrzeniu bo też potrafi być fałszywe.
Człowieka poznasz po czynach i to nie po tych codziennych, rutynowych, tylko po tych w ekstremalnych sytuacjach.
Ja dopiero niedawno poznałam tak wielu ludzi. Właśnie w takiej ekstremalnie trudnej sytuacji. Na początku żałowałam, że ich poznałam. Teraz patrząc z perspektywy czasu uważam, że dobrze się stało.

"Jakie jest prawdopodobieństwo, że prędzej ja poznam twoją historie niż pracownik w twojej firmie, którego twarz widujesz każdego poranka?"

W firmie każdy z moich 7 kolegów zna więcej faktów z mojego życia niż ktokolwiek w internecie. Ja znam wiele faktów z ich życia. Lubię rozmawiać z ludźmi, lubię ich poznawać, lubię z nimi przebywać, a oni lubią opowiadać mi o sobie i swoim życiu.

"APatia, ale ja nie mam znajomych! ;-) To są tylko znużone twarze, które nic nie wiedzą, a myślą że coś wiedzą. "

W takim razie nie pozostaje mi nic innego jak ci współczuć. Być może to przez to, że traktujesz ludzi jak robaki a siebie jak człowieka.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku