Forum dyskusyjne

RE: Normalność vs Moralność

Autor: sysRq2   Data: 2020-01-19, 17:14:31               

"Wywinąłeś się z zasadniczego pytania(dot.dzieci),bo z teoretykami rozmawiam inaczej."

Musisz to zaakceptować. Rzecz ta jest nieodwołana.

"Staram się grupować treści,których się imam jako czytelnik. Z założenia, że wiele z nich to fantazje działające jak środek przeczyszczający dla mózgu(za jednym zamachem;-P pozbywasz się i ziaren i plew)."

Zależy jak podchodzisz do człowieka. Jak jednostki wymagającej hospitalizacji, to niespecjalnie mnie to dziwi że musisz coś przesiewać. W głowie wariata często są kwiaty z kruchej porcelany, tak zaobserwowałem na oddziale. Czy rozumiesz to co napisałem, te słowa, znaczenie? Wystarczyłby szanować drugiego człowieka i to co on pisze, uznając, że to prawda. Jeśli ja odmawiam odpowiedzi na pytanie, to dlatego bo nie chce kłamać ani w jedną ani drugą stronę, ani się ujawniać. Nie będę zrywać zasłony z karnisza życia mego, bo ją lubię. Chce mieć zasłonę, jak dziewica - na twarz opuszczoną.

"I tutaj żadnych wątpliwości nie mam, że Ty wierzysz w Boga a ja wierzę w życie. Wiara dowodów nie potrzebuje(choć nagminnie o nich się czyta)."

Wiara i wiedza to inne rzeczy, odrębne ale współgrające ze sobą jak w symfonii. Człowiek wiedzący że Bóg istnieje może mieć problem aby wierzyć Bogu. Mnóstwo jest takich przypadków - bądź co bądź przykrych. Ja nie jestem człowiekiem, który wierzy w Boga. Ja jestem człowiekiem który wie, że On istnieje. Wierzyć to ja chce Bogu.

"Większość z nas( w tym ja) znamy tylko niebezpieczne tłumaczenia, z których korzyści czerpać ktoś zamierzał.
W komunikacie językowym niewielka zmiana może spowodować fundamentalną różnicę w rozumieniu(mimo, że sposobów na zrozumienie danego tekstu tyle co czytających)."

Tak, ale kto szuka znajduje. Nie trzeba się troszczyć o coś o co sam Bóg się zatroszczył z racji jego przesłodkiego usposobienia oraz tego, że jest Prawdą. Kłamstwo ma krótkie nóżki, maciupkie, komiczne. U dorosłego człowieka kłamstwo na piedestale śmiech wywołuje niepohamowany.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku