Forum dyskusyjne

RE: Normalność vs Moralność

Autor: sysRq2   Data: 2020-01-18, 23:48:29               

Zdziwi Ciebie moja odpowiedź, całą twoją rodzinę, całą najbliższą okolice i najprawdopodobniej całe miasto jeśli nie województwo. Cały kraj.

Uwaga, uwaga, uwaga:Sumienie pochodzi od Pana Boga Wszechmogącego.Darował je jako dar, by nam się dobrze wiodło i strzegło naszych kroków. Sumienie musi współgrać z dekalogiem m.in. "nie zabijaj, nie kradnij, nie cudzołóż" itd. Jest ono wypisane w sercach naszych, choćby na samym jego dnie. Można je uśpić, zlekceważyć i zagłuszać jego głos, ale dalej delikatnie istnieje i działa pobudzając poczucie winy, wstydu. Duch Święty rozbudza nasze sumienia, wskazując na błąd w postępowaniu i grzech w naszym życiu. Szczególnie u nawróconych. Jest jak powiew powietrza na przygasający żar ogniska. Sumienie nie jest narzędziem. Sumienie jest dowodem na istnienie moralności. Jest dowodem na istnienie Boga, który ją ustanowił jak wszystko inne. Nie ma to związku z metodami wychowawczymi. Prawo w dalszym ciągu obowiązuje nawet jak go nie znasz, a tym bardziej jak je lekceważysz.

Konsekwencje także.

Jeśli tego Bezogonka nie zrozumiesz, to przykro mi bardzo.
Moralność nie jest sprawą subiektywną, szczególnie dla człowieka wierzącego. Cudza niewiara nie umniejsza prawdzie z godności królewskiej i jej powagi. Proszę ją szanować.

Możecie sobie tutaj

f i l o z o f o w a ć .

Specjalnie dla was stworzyłem ten wątek.

Czyńcie go sobie poddanym.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku