Forum dyskusyjne

RE: Nie wiem co robię ze swoim życiem ...

Autor: bearek   Data: 2020-01-13, 16:32:43               

Jestem odrobinkę starszy od Ciebie i jak czytam co napisałeś, to w ogóle nie mam wrażenia, że cokolwiek zmarnowałeś. Po pierwsze, 28 lat to młody wiek i prawie wszystko można w tym wieku zaczynać.

Po drugie, mimo że sam nigdy nie uwielbiałem imprez, to nie uważam ich za do końca zmarnowany czas. Jest to jednak czas poświęcony na trening umiejętności społecznych i odczuwanie przyjemności.

Na temat pracy to ja mam podobne poglądy jak Ty. Sam zacząłem co prawda pracować wcześnie, ale moim skromnym zdaniem "wstręt" do PRACY jest normalnym odruchem. Sytuacja jest inna, kiedy naprawdę robimy to, co lubimy i kiedy widzimy w tym sens. Nie jestem zwolennikiem całego tego etosu pracy, że praca uszlachetnia czy coś. Większość zajęć tak naprawdę bardziej szkodzi ludzkości niż pomaga, tak uważam. Dlatego trzeba znaleźć dla siebie odpowiednie zajęcie, które się kocha i które ma pozytywny wpływ na innych.

Pomyśl sobie też o tym, że gdybyś zabrał się za ciężką pracę zaraz po szkole, to też mógłbyś mówić, że "zmarnowałeś najlepsze lata". W życiu zawsze coś umyka, bo człowiek nigdy nie jest w dwóch miejscach jednocześnie.

Od czego zacząć? Może od tego zadbania o siebie? Nie wiem w jaki sposób się zaniedbałeś, ale może warto to najpierw posprzątać?

Życzę Ci powodzenia i trzymam kciuki.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku