Forum dyskusyjne

RE: Syndrom wyższości ojca

Autor: Tuluzka   Data: 2020-01-16, 20:39:22               

Cinka
"Czuję, że i tak długo jeszcze będzie się to wszystko za mną ciągnąć. Ojciec mnie uprzedził, że ciekaw jest jak moje życie będzie wyglądało... Kontakt będziemy mieć dalej, wiadomo."

Jesteś dzielna :)i wiele zależy teraz od Ciebie.
Pokaż mu więc, że jesteś niezależna i nie przejmuj sie jego krytyką pamietając ,że to nie jest "obiektywna prawda",a tylko jego środek do manipulacji Tobą.

"Ciężko jest zostawić towszystko, odciąć się. To wkoncu moja bliska rodzina. Ale muszę próbować nie dać sterować swoją rodziną l,mną i mężem."

Nie musisz zostawiać/odcinać się,ale zdystansuj sie na początek i intensywnie pracuj nad asertywnością i swoimi granicami, bo żeby on zaczął Cibie szanować musisz mu pokazać, że szanujesz sama siebie. Nie będzie to łatwe ,ale nie poddawaj sie. Pokaż mu jaka jesteś silna i nie pozwalaj sobą pomiatać i manipulować (tak samo Twoją mamą i mężem :)

Jeśli ojciec mówi Ci coś obraźliwego, nie tłumacz sie .Zamiast tego powiedz jak Ci jest przykro, słyszec takie rzeczy od własnego ojca i zakończ na tym rozmowę. Odwróć się na pięcie ,pozostawiając go z przemyśleniami .
Jeśli mu na Tobie zależy, to pod Twoim wpływem on może się zmienić na lepsze,ale tylko wtedy kiedy będziesz wtrwała i konsekwentna .

Powodzenia :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku