Forum dyskusyjne

RE: jak pozbyć się okresu?

Autor: APatia   Data: 2020-01-12, 12:14:08               

Ja też mam bolesne i obfite miesiączki i też tego nie lubię ale nie do tego stopnia żeby sobie operacje robić.
Są sposoby na pozbycie się miesiączki. Jednym niezawodnym jest pozbycie się go na 9 miesięcy ;-) Możesz brać antykoncepty. Słyszałam jak 'wspaniale' wpływają na rozregulowanie gospodarki hormonalnej organizmu. Niektóre dziewczyny mają wtedy okres raz na trzy miesiące. No po prostu "pozazdrościć". Ja tam wolę się przemęczyć kilka dni w miesiącu, ale mieć regularny okres. Dzięki temu zawsze mogę sobie zaplanować różne sprawy - jak choćby wyjście na basen.
Przy ciąży pozamacicznej usuwają jajniki z tego co kojarzę. W przypadku raka jajniki i macicę. To pomaga w pozbyciu się miesiączki ale raczej nie polecam hodowania stawonogów.

Za to polecam mocniejsze środki przeciwbólowe, jakiś ketonal etc. Kodeina robi świetną robotę.
Ja nie jestem zwolennikiem nadużywania leków i w sumie nie mam potrzeby zażywania tabletek, bo nigdy mnie nic nie boli poza pierwszym dniem miesiączki. Dlatego wtedy mogę sobie na nie pozwolić bez obawy że mój organizm na tym ucierpi.
A na to, że coś ci cieknie jest niezły sposób - przez pierwsze trzy dni noś tampon i podpaskę.

A jeśli chcesz mieć dziecko, to tak jak każda z nas musisz to przeżyć i już.
"Przeżywasz jak mrówka okres" najpewniej powie ci niejeden facet, bo nie mają pojęcia jaka to upierdliwa i bolesna przypadłość. Ale ja rozumiem, że jest to dla ciebie męczące. Polecam również zażywanie suplementu żelaza z wit.C dla odbudowania i natlenienia czerwonych krwinek. Zapobiegniesz dzięki temu anemii i będziesz mieć więcej energii.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku