Forum dyskusyjne

RE: Mam dość.

Autor: sysRq   Data: 2020-01-11, 15:09:44               

Dziewczyna uciekając przed realnymi problemami o których tutaj nie napisała uciekła w świat fikcyjny i zaczęła nim żyć co ostatecznie sprawiło że straciła ochotę na życie prawdziwym życiem bo wszystkich wrażeń dostarczają jej seriale. Scenariusz wręcz banalny. Powypalało jej receptory w mózgu od tego i nieszczęście gotowe. Podobny scenariusz z grami komputerowymi wśród mężczyzn +pornografia. Później przychodzi taki i płacze że żyć mu się nie chce i nie ma na nic ochoty. To weź się w garść i skończ ze swoimi nałogami, odłóż to i zamiast tego pójdź na spacer. A jak ci nie przejdzie i stan się będzie utrzymywał to pomyślimy. Najgorsi to są tacy co myślą że nic nie muszą zmieniać tylko lekarz przepisze tabletki a oni będą łykać przez x lat. Pierwszy krok zerwać z nałogami, które powodują że są dostarczane emocje które powinnaś chcieć nabywać w życiu codziennym.

W innym temacie dziewczyna wspomina, że:

"Od 9 lat cierpię na depresję i nerwicę, od roku czy dwóch zaczynam zapominać. Zapominam ludzi, wydarzeń, a nawet uczuć. Nie wiem co mam zrobić, zaczynam się coraz bardziej frustrować. Wszystko co kiedyś sprawiało mi radość, teraz znika razem ze złymi wspomnieniami. Zaczynam stawać się kimś innym i nie wiem co powinnam z tym zrobić."

Zapominasz, bo nie żyjesz swoim życiem tylko życiem fikcyjnych postaci i fikcyjnych scenariuszy. Twój mózg zastępuje twoje własne wspomnieniami tymi z telewizora. Jestem pewien że o perypetiach swoich ulubieńców nie zapominasz. Problem również w tym, że perypetie tych ulubieńców często nie niosą większych wartości, inspiracji do życia dla osoby z problemami jak depresja czy nerwica. Zmień to.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku