Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Wampir emocjonalny.

  Autor: joasia33   Data: 2019-12-11, 06:00:50               Odpowiedz

  Witam!

  Podczas kolejnej kłótni usłyszałam od kochanej przeze mnie osoby, że jestem wampirem emocjonalnym. Zawsze wiedziałam, że nie jestem osobą o łatwym charakterze... Delikatnie mówiąc. To stwierdzenie z wampirem najpierw to mnie nie przemówiło. Poczytałam sobie jednak i.... wszystko się zgadza. To ja. To też moja mama. Co robić? W sieci pełno artykułów o tym jak radzić sobie z wampirami, ale nie ma nic o drugiej stronie. Wielokrotnie próbowałam być lepsza, mniej czepialska, mniej kłótliwa, mnie zaborcza, mniej w centrum uwagi. Efekty marne. Jak już mi się wydaje, że tego dnia odnoszę sukces, bo się nie czepiam, to wychodzi coś innego. Obawiam się, że przez to właśnie straciłam wartościowego człowieka...  • RE: Wampir emocjonalny.

   Autor: SiostrzyczkaDiesel   Data: 2019-12-11, 07:01:27               Odpowiedz

   Zbadaj sobie hormony, może odstaw albo zmień tabletki antykoncepcyjne.
   Paliwo do kłótni może leżeć właśnie tam.

   Co do pracy nad sobą, to jedynym sposobem jest mozolna nauka tolerancji i akceptacji świata takim jaki jest. Widzisz problem, to dużo. Co więcej, to oznacza, ze wcale nie jesteś żadnym wampirem, tylko pogubioną nieco istotą."Wampiry nie przyjmują do wiadomości, ze nie mają racji.

   Naucz się tez przerywać swoje nakręcanie. Jeśli np. zaczniesz się nakręcać, weź głęboki oddech i powiedz "dobry Boże, zachowuję się jak moja matka, przepraszam". I wyjdź z pokoju. Albo "a zresztą, niech leżą (gary, gacie itp), trudno". Zazwyczaj chwile później zostają sprzątnięte.   • RE: Wampir emocjonalny.

    Autor: joasia33   Data: 2019-12-11, 07:15:23               Odpowiedz

    Tabletki antykoncepcyjne mogą dawać paliwo do kłótni? Biorę je od prawie 5 lat... fajnie byłoby gdyby to tylko było to.
    Ja niestety gdy mam głębokie przekonanie o swojej racji, to też nie umiem odpuścić. Jedyna możliwość, to nie zaczynać.
    Czasem mogę się zatrzymać, ale jeśli mam zły humor, coś mnie niemiłego spotkało lub spieszę się, to działają stare mechanizmy i dopiero później myślę    • RE: Wampir emocjonalny.

     Autor: fatum   Data: 2019-12-11, 11:04:05               Odpowiedz

     ...."""wampir emocjonalny nie tylko nie szanuje, ale i nie wyczuwa granic drugiej osoby; wiecznie żąda wsparcia dla siebie, ale sam nie umie go dać drugiej osobie. W relacji skupia się wyłącznie na sobie, nie jest zdolny do empatii i przyjmuje postawę roszczeniową. Świat musi kręcić się wokół niego.""" P.S. skoro czujesz się wampirem emocjonalnym to najlepsze co możesz zrobić to mówić o tym ludziom z którymi masz kontakt.Niech zadecydują,czy chcą wchodzić w relacje z Tobą,czy nie chcą.Nie ma tabletek na wampira emocjonalnego,bo byłoby łatwiej.Ty łykasz tabletkę,mąż łyka tabletkę i po sprawie.Niestety takie zjawisko istnieje i każdy ma dostęp do sieci,netu i musi się sam edukować i tyle.Pozdrawiam.P.S. musisz się nauczyć żyć z tym popapranym zjawiskiem,które zniknie za tysiąc lat.-:)*