Forum dyskusyjne

Sortuj:     Pokaż same tytuły wpisów w wątku
 • Stalking - co robic?

  Autor: dalmatins000   Data: 2019-06-27, 00:28:29               Odpowiedz

  Niedawno utworzylam na instagramie konto do ktorego dostep ma tylko wasko zakrojone grono najblizszych znajomych
  Ktoregos dnia otwieram skrzynke Inne, a tam wiadomosc od profilu ktory na glownym zdjeciu ma goly kobiecy tylek, a wiadomos o tresci "I miss you. Hi, how are you?"
  I ta osoba usilnie probuje dostac sie do mojego profilu
  Do tego forum zaprosil mnostwo innych fikcyjnych kont, ktore maja obrzydliwe i jednym slowem dziwne zdjecia
  Lata temu mialam ta sama sytuacje na facebooku, poszlam z tym na policje ale olali temat, bo skoro zyje i pieniadze mi nie zniknely z banku to nic z tym nie moga zrobic
  Jak moge sprawdzic IP tego swira albo co w ogole z tym zrobic?  • RE: Stalking - co robic?

   Autor: MrSpock1   Data: 2019-06-27, 07:23:26               Odpowiedz

   Zobacz czy w opcjach tworzenia konta jest możliwość jego ukrycia w wyszukiwarce. Wtedy 1) utworzysz nowe konto i przemieścisz do niego wszystkie osoby. Powiadomisz ich o tym i 2) poprosisz ich żeby uważały na swoja aktywność, żeby czasem nie dokonały przypadkowych niezamierzonych działań udostępnienia danych swojego konta.

   Niestety ale niektóre serwisy dokonują działań niezgodnych z prawem. Mianowicie żeby się do nich zalogować musisz podać tym serwisom loginy i hasła do innych kont i w ten sposób oni dowiadują się o twoim koncie poprzez innych członków konta którzy nieświadomie udostępniają te dane.

   Jeżeli nie ma możliwości ukrycia konta, to zrób mejla grupowego na przykład na mail.com. Mało prawdopodobne żeby wtedy ktoś go odkrył. Sprawa w ogóle dotyczy forum z bezpieczeństwa informatyki a nie z psychologii. Spam jest bolączką na którą trudno znaleźć rozwiązanie bo jest tak powszechny, że trzeba by codziennie zakładać kilkadziesiąt spraw sądowych oskarżając podmioty z innych krajów.   • RE: Stalking - co robic?

    Autor: dalmatins000   Data: 2019-06-27, 08:45:26               Odpowiedz

    Wlasnie czesciowo jest z dziedziny psychologii, ciekawi mnie co popycha ludzi do czegos takiego, jakie zaburzenia musi miec zeby pisac do mnie albo probowac czerpac przyjemnosc z zastraszania lub tworzenia kont z obrzydliwymi zdjeciamj    • RE: Stalking - co robic?

     Autor: MrSpock1   Data: 2019-06-27, 15:29:06               Odpowiedz

     To nie musi być działanie motywowane na tym poziomie na jakim uważasz że ono jest. Po prostu może być tak, że ktoś dla zarobku daje zlecenie osobie, która się na tym zna, żeby wysłała spam reklamowy do kilku milionów osób. Konta na portalach społecznościowych są tak połączone że jak masz dostęp do jednego konta, to znasz wszystkich znajomych tej osoby i możesz wejść na konta znajomych i dla tamtych kont powtarzasz tą czynność. Znajomość jednego konta daje w ten sposób dostęp do milionów innych kont. Dlatego właśnie nie ma sensu mieć konta na takich portalach.  • RE: Stalking - co robic?

   Autor: lukass   Data: 2019-06-27, 09:22:11               Odpowiedz

   radziłbym nie wyobrażać sobie za dużo na swój temat.

   to są boty, losowo piszące do wszystkich ludzi po to aby zarobić kasę. To nie ma nic wspólnego z twoją osobą.

   takiego bota mamy też tutaj na forum i działania tego "bota" mają to samo na celu ^^   • RE: Stalking - co robic? lukasrrrku....))((....

    Autor: fatum   Data: 2019-06-27, 11:25:52               Odpowiedz

    Dzięki za zauważenie mojej nieskromnej Osoby.Skoro już tak sobie "rozmawiamy",to powiem ci w sekrecie,że już jestem na zdarzeniu---architekturze pluginowej i w związku z tym zachęcam Ciebie serdecznie i gorąco,abyś do mnie dołączył.Nie potrafisz?Ale ja to akurat wiem.-:)*P.S. zatem czy jest w ogóle coś,co potrafisz?Tutaj napisz.Twoje Fanki,aż będą piszczały z radości,że ciebie zrozumiały.    • RE: Stalking - co robic? lukasrrrku....))((....

     Autor: lukass   Data: 2019-06-27, 11:28:28               Odpowiedz

     o proszę i bot się odezwał :)

     hahahaha jej...dopiero na architekturze pluginowej ? maj gad ty jesteś dekady za dzikusami z buszu o.0     • RE: Stalking - co robic? lukasrrrku....))((....

      Autor: fatum   Data: 2019-06-27, 12:08:54               Odpowiedz

      A ty dziwadło nawet nie wiesz o czym piszesz i totalnie się ośmieszasz.Total.P.S. z uwagi,iż mianowałeś sam siebie "najbardziej" ^^przydatnym^^ do pobytu na tym Forum,to zostawiam ci całe Forum.Pisz.Pa.  • RE: Stalking - co robic?

   Autor: SiostrzyczkaDiesel   Data: 2019-06-27, 13:36:09               Odpowiedz

   To spamming a nie stalking. Automatyczne wiadomości w celu profilowania potencjalnych klientów albo ofiar oszustw internetowych. Często zawirusowane.
   Należy je ignorować, a nie wyobrażać sobie cichego wielbiciela :)  • RE:

   Autor: KarenW   Data: 2019-07-02, 17:29:53               Odpowiedz

   A co to ma wspólnego ze stalkingiem? wytłumaczysz?
   Włazisz na jakieś str.XXX i stąd jest zainteresowanie Twoją osobą   • RE: miłość czy złudzenie

    Autor: fatum   Data: 2019-07-02, 19:34:15               Odpowiedz

    ""Prawdziwą terapią dla niepokoju i depresji okazuje się miłość romantyczna. Układ limbiczny mózgu dostaje wówczas taki zastrzyk cudownych wrażeń jak po kokainie. W dodatku bez groźnych skutków ubocznych. Podczas chwilowego braku miłości romantycznej można sobie pomóc, robiąc spis najlepszych wspomnień i sięgając po nie, gdy w głowie kłębią się myśli czarne i niespokojne. Bo zawsze, kiedy przypominamy sobie udaną randkę, wyprawę na piękny szczyt czy wygraną w szachy, nasz mózg wytwarza substancje, które wówczas produkował. Czujemy więc nieco tamtej radości czy satysfakcji. I wychodzimy z dołka.""