Forum dyskusyjne

RE: Terapia może ci zniszczyć życie.

Autor: sams2   Data: 2018-10-24, 14:31:34               

Więc z tobą gadam, bo miałam podobne doświadczenia i wiem na jakim etapie odkrywania świata jesteś. Mój blog zamieszczał też kiedyś historie ludzi, którzy skarżyli się na terapie. Problem w tym że to można robić bez końca bez korzyści dla siebie.

I tak niestety jest jak piszesz- wszystko jest w twojej głowie i z głowy, a terapeuta w niej nie siedzi. Zmiana głowy to zmiana świata.
Ale świat jest pełen sprzeczności, przykro mi. Jest z nieświadomego a nie ze świadomych pobożnych życzeń. Jest bajkowym konstruktem, tak. Mam wrażenie że twoim problemem jest zaakceptowanie szaleństwa swojego z lęku przed brakiem kontroli- podobnie jak u Witkowskiego, który świat by zabił układając go w pudełeczku :). Żeby tylko sie nie ruszał.

Piszę z tobą, bo ten temat to był kiedyś mój konik :). A ty pobrzmiewasz agresją i nie czuję się z tym dobrze. Kto sieje wiatr zbiera burzę, uważaj.

Doprawdy, nie musisz nas chronić przed złem, każdy da sobie radę z własną opinią. Lepiej zadbaj o siebie, czego szczerze życzę. Zadbasz o siebie i od razu ci źli, niekompetentni i przewrotni terapeuci cudownie znikną z twojego mentalnego planu. To akurat gwarantowane.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku