Forum dyskusyjne

RE: Terapia może ci zniszczyć życie.

Autor: sams2   Data: 2018-10-24, 11:59:04               

ech... co ma dać twoja agresja. Urządziłeś sobie obraz świata w którym - z jakichś powodów- wszyscy terapeuci i psycho są wcieleniem zła. Twoja sprawa. Ale ja brałam udział w różnych konsultacjach i na wszystkich byłam o zagrożeniach informowana. Więc jak? - wychodzi, że tobie ktoś złośliwie nie powiedział a mnie tak:)? Bzdury.

"że by się pożalić, jaki ze mnie idiota i naiwniak. Czy to takie przestępstwo?"

Nie, ani przestępstwo ani idiota i naiwniak. Podjąłeś po prostu pewne ryzyko, które w twojej opinii tu i teraz się nie opłaciło. To wszystko. Ja znów uważam, że atakowanie terapii/terapeutów jest ciągiem dalszym procesu pacjenta. Oczywiście, są błędy w terapii, nie ma prawa chroniącego pacjentów, terapia reklamuje się jak każda inna dziedzina (wierzysz w reklamy?) a psychologia to łagodna córa kapitalizmu etc, etc, całego bloga o tym pisałam przez kilka lat i temat mam zgłębiony. Ale są jednak ludzie, którzy terapię sobie chwalą i którzy z niej coś dla siebie wynoszą. I to jest fakt, choćbyś pękł ze złości. Twój przypadek nie musi być przypadkiem kogos innego, więc nikogo przestrzec nie możesz.

W poprzednim poście napisałeś:
"Dobrze się zastanówcie, zanim się zakochacie w pomyśle, że idziesz do wyjątkowego/empatycznego człowieka, która zna sposoby których inni nie znają, żeby poradzić sobie z twoimi problemami. To jest nie prawda."

Tak, to co napisałeś nie jest prawdą i takie podejście oczywiście sabotuje proces już u zarania. Terapeuta nie jest "wyjątkowy" ani empatyczny i nie radzi sobie z cudzymi problemami. To tylko twoja głowa obsadza go w takiej roli.

Spokoju życzę, spokoju i refleksji.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku