Forum dyskusyjne

Jest coś ze mną nie tak czy to tylko mój charakter

Autor: Szczurkrol   Data: 2018-10-22, 16:54:39               

To może być trochę długie, więc przepraszam za to już na początku.

Mam 17 lat. Od najmłodszych lat miałam ogromne problemy z kontaktem z innymi ludźmi. Zawsze byłam tym "dziwnym dzieckiem", przez co przez większość podstawówki nie byłam traktowana zbyt "miło" przez resztę rówieśników.

Z rozmową na konkretne tematy o których cokolwiek wiem, nie mam zazwyczaj większych trudności, gorzej jest ze zwykłą "pogawędką", która nie dość że nie jest dla mnie przyjemna czy interesująca chociaż w najmniejszym stopniu, to jest dla mnie prawie niemożliwa do podtrzymania.

Czytanie czyichś emocji jest dla mnie bardzo trudne przez co ciężko mi stwierdzić czy kogoś nudzę, albo nawet czy kogoś przypadkowo uraziłam.

Zawieranie nowych znajomości jest dla mnie jedną z najgorszych rzeczy - to samo z utrzymywaniem ich. Nie czuję potrzeby utrzymywania kontaktu, mam problem z zapamiętywaniem informacji o nich (jestem w stanie zapomnieć imiona osób z którymi chodzę do klasy drugi rok), nie interesuję się ich życiem w najmniejszym stopniu (nie ważne jak bardzo się staram, jest to dla mnie co najmniej tak ciekawe jak nauka na znienawidzony przedmiot).

Nie potrafię rozmawiać o sobie - nikt z mojej grupy przyjaciół nie wie nic o moich zainteresowaniach, jakiej muzyki słucham, co robię w wolnym czasie. Kiedy muszę o sobie coś powiedzieć zazwyczaj słowa utykają mi w gardle, co gorzej potrafię się rozpłakać na pytanie typu "jaki serial teraz oglądasz?".

Rzadko biorę udział w grupowych rozmowach. Lepiej się czuję sama ze sobą, niż z ludźmi których, jak bardzo się staram, nie jestem w stanie zrozumieć.

Mam też ogromną tendencję do wmawiania sobie rzeczy, które w większości nawet sama sobie zdaję sprawę że nie są prawdą. Przy każdej rozmowie mam wrażenie że nikt nie chce mnie słuchać i mówię zbyt dużo, przy każdym spotkaniu ze znajomymi, że nikt mnie tam nie chce.

Mam dość uczucia bycia odizolowaną od innych ale jak się nie staram, nie potrafię nawiązywać normalnych relacji z innymi.
Nie chce być już traktowana jak dziwak. Może być coś ze mną nie tak czy to po prostu mój charakter?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku