Forum dyskusyjne

Skąd wiadomo, że on mnie kocha?

Autor: Amelia55   Data: 2018-09-14, 16:28:41               

***
Jeśli wyjdziemy z punktu, że mężczyźni i kobiety myślą inaczej, to będzie dla nas oczywiste, że także na różne/inne sposoby okazują swoją miłość i uczucia - dlatego często tutaj na forum jesteśmy zdezorientowani: Kocha czy nie kocha? To miłość czy nie?
Przyjmijmy też, że nie mówimy o wyjątkowych sytuacjach, jak np. bardzo wrażliwy mężczyzna albo ktoś z zaburzeniami/deficytami osobowości.
Kobiety nie zachowują się każdego dnia jednakowo. Np. ja miałam zawsze bardzo silne PMS i jak wszyscy i wszystko zaczynało mnie denerwować i wybuchałam - to nie musiałam zaglądać w kalendarz, wiedziałam co się zbliża. Mężczyźni mają inne hormony, ale też są tylko ludźmi jak my i mają lepsze i gorsze dni - to nie musi znaczyć że przestali kochać, prawda?
Przede wszystkim u wiarygodnego, szczerego człowieka to co mówi i co robi pokrywa się ze sobą. Możesz to zaobserwować.
Mężczyźni z reguły nie przepadają za gadaniem tak jak my kobiety. Jeśli on ciebie wysłuchuje, naprawdę słucha, koncentruje się na tym co Ty mówisz, angażuje się w tę rozmowę - to musi kochać.
Kochający mężczyzna dla swojej kobiety zrobi wszystko, żeby tylko czuła się szczęśliwa, dlatego zdolny jest do poświęceń dla niej. Jak mój chłopak który w latach 80. stał w długiej kolejce w drogerii choć ma uczulenie i wyszedł stamtąd z potwornym bólem głowy - bo akurat rzucili balsam którego ja poszukiwałam :-)
Mężczyzna przy kobiecie z która łączy go miłość pozwoli sobie na okazanie przy niej wrażliwości, czy bezbronności.
Ufa jej, bezpiecznie się przy niej czuje.
Zawsze się podobasz mężczyźnie który Cię kocha, z czułością patrzy na Twoje poranne rozczochrane włosy; nie sugeruje że powinnaś dla niego nosić mini i dekolty. Dla niego zawsze jesteś ładna, w makijażu czy bez.
Nie wywyższa się ponad ciebie, a wręcz przeciwnie - jest z ciebie dumny i nie wstydzi się mówić o tym do innych ludzi. Wspiera cię w twoich ambicjach, w nauce, w pracy, w rozwoju. Docenia twoje wysiłki jako matki, chwali cie do kolegów jak świetnie gotujesz.
Kochający mężczyzna jest rycerzem swojej kobiety - nie pozwoli nikomu żeby ją skrzywdził. Np. mąż mojej koleżanki wpadł do naszego biura i zrobił kierownikowi awanturę że źle potraktował jego żonę poprzedniego dnia.
Kochający mężczyzna boi się stracić cię i dlatego nie będzie się wstydził okazać jak bardzo emocjonalnie jest zaangażowany w relację,
Kochający mężczyzna może nie przepadać za twoją matką, czy przyjaciółkami, ale rozumie że to ważne dla ciebie osoby, więc traktuje je z szacunkiem i nigdy by mu nie przyszło do głowy żeby cie od nich odseparować.
***
To nie są moje mądrości, ja jestem rozwiedziona i żyje samotnie. Znalazłam to w internecie, nie było podpisane żadnym nazwiskiem.
Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku