Forum dyskusyjne

Kompletna pustka - prośba o pomoc.

Autor: HJafo   Data: 2018-08-06, 23:02:40               

Witam.
Na początek krótko o sobie: 39 lat, szczęśliwie żonaty, jedno dziecko. Poza tym dom, samochód, duże oszczędności, brak kredytów. Praca stresująca, ale dochodowa i w nawet lubię to co robię. Jak na razie wygląda to nieźle. W sumie życie ułożyło mi się dosyć dobrze. Ale...

Tu pojawia się kłopot. Od kilku lat życie kompletnie straciło jakikolwiek sens. Brzmi banalnie - temat pewnie setki razy wałkowany: wypalenie 40 latka, kryzys wieku itd. Czytałem to wszystko próbując znaleźć analogie do swojego stanu. U mnie wygląda to jednak tak: mam wiele pasji i zainteresowań, ale za nic nie potrafię znaleźć w nich przyjemności. Mam wrażenie, że to wszystko jest banalne, pozbawione sensu. Brak mi kompletnie motywacji - za każdym razem, gdy próbuję się czymś zająć zadaje sobie pytanie: po co to robię? Mam takie idiotyczne wrażenie, że wszystko czym się zajmujemy jako ludzie to tylko zabicie czasu w oczekiwaniu na nieuchronny koniec (wiem, brzmi słabo).
Nie umiem zdefiniować depresji, ale czuję, że to nie to. Mam w sobie dużo energii, którą chętnie spożytkowałbym w jakimś celu, ale wszystko wydaje mi się niewarte zaangażowania, płaskie, banalne i pozbawione sensu. Co gorsza mam wrażenie, że taki cel, któremu mógłbym się poświęcić istnieje, tylko ja go nie dostrzegam. Mam wrażenie, że rzeczywistość to jakaś projekcja wyświetlana w 3D przed moimi oczami, a prawdziwy świat, z prawdziwymi celami jest gdzieś obok, tylko nie potrafię go dostrzec. Strasznie mnie to dobija - mieć w sobie dużo chęci do działania, ale nie potrafić znaleźć niczego wartego zaangażowania. Czasem potrafię godzinę siedzieć bez celu patrząc w przestrzeń czekając tylko na godzinę kiedy pójdę spać. W tym czasie mógłbym robić dziesiątki rzeczy, które lata temu sprawiały mi frajdę, ale teraz gdzieś to przepadło.

Proszę o jakąś podpowiedź, czy mój stan to jakieś typowe do opisania zachowanie? Jak zacząć szukać pomocy?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku