Forum dyskusyjne

14latek z obniżona inteligencją

Autor: AshWroc   Data: 2018-07-05, 09:28:50               

Witam serdecznie,

Mam pytanie dotyczące mojego syna który w przyszłym roku będzie uczniem 8 klasy szkoły podstawowej.

Chłopak ma problemy z nauka związane z trudnością w zrozumieniu ale chce pracować nad sobą i uczyć się i stram się mu w tym pomoc.Uzyskal promocje do następnej klasy i nie był najgorszy w klasie przy czym jego oceny były słabe.

Uczy się w klasie integracyjnej ale nie ma na ta chwile żadnego orzeczenia o dysleksji czy innych zaburzeniach.

Chciałem mu pomóc i udałem się z nim do uznanej poradnii aby zdiagnozować obszary w których może mieć problemy i wydawało mi się ze być może uda mi się ułatwić mu życie w szkole jeżeli nauczyciele będą wiedzieć o jego ograniczeniach.

Badanie w poradni odbyło się przy udziale pedagog i psycholog.

Wyniki wyszły złe szereg deficytów ale najbardziej zmartwił mnie niskie IQ 68 co jest granica dziecka z obniżona inteligencja.

Panie psycholog wspomniała także ze IQ jest niezmienne i w zasadzie ze syn powinien udać się do mniej wymagających szkół zapominając o liceum sportowym ( syn gra w piłkę i wiązał swoją przyszłość właśnie z tym).

Zaniepokojony czytałem co jest w internecie i z zaciekawieniem spostrzegłem ze są także opinie, iż IQ zwłaszcza u dzieci zmienia się i to nawet w granicach 25-30 punktów.

Wspominam także swoją młodość i naukę która była dla mnie dużym problemem zwłaszcza w wieku 14-17 lat miałem duże problemy z ukończeniem szkoły średniej. Obecne mam wykształcenie wyższe władam 2 językami obcymi i ogólnie dobrze radzę sobie w życiu.

Konkludując co tym myśleć :
Czy faktycznie jest tak ze IQ jest stałe i nic z tym nie można zrobić ?
Po jakim czasie można testy powtórzyć ?
Jak pomoc synowi aby podwyższyć jego umiejętności w obszarach które są deficytowe ( myślenie abstrakcyjne, wyciąganie wniosków ) jakaś dobra książka na ten temat?
Czy są może jakieś środki farmakologiczne lecetyna, piratecam?

Pozdrawiam i dziękuje z góry za wszelkie odpowiedzi i podpowiedzi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku