Forum dyskusyjne

Mnie ciekawi...

Autor: Mirabelle   Data: 2018-07-20, 12:25:05               

Jakie są motywy posiadania wspólnego potomstwa (lub potomstwa niekoniecznie z daną osobą).
Niektórzy mają tak, że chcą mieć dziecko -jak nie z tym to z tamtym byle mieć. Mają tak silną wewnętrzną potrzebę posiadania dziecka.Znam taki przypadek, gdy kobieta bardzo chciała. On nie. To sobie wymieniła faceta i po pół roku już była w ciąży z innym. Trudno powiedzieć chyba, że miała poczucie, że to TEN facet. Po prostu miała parcie na dziecko.

Niektórzy mają takową chęć tylko z konkretnym partnerem. Czyli po prostu czując silną więź w pewnym momencie związku mają potrzebę tworzenia gniazdka rodzinnego. Dziecka. Jakby "owocu" tego związku. tego konkretnego związku.

Poza tym są też inne motywy: żeby sobie nie poszedł...Jak będzie dziecko to on będzie do mnie przywiązany na zawsze.

Znam też taki przypadek, ze dziewczyna miała pijącego faceta i mądrości ludowe były jej w głowę wtłaczane (od teściowej i matki), że jak będzie dziecko to on zmądrzeje..dziecko jako lekarstwo na problemy w związku.
Trochę przestał a potem było to samo... Tylko dziecka się nie wyrzuci jako nieudanej próby wytrzeźwienia męża.

Jeszcze inne- nacisk rodzinny..Kiedy w końcu się zdecydujecie. Jak to bez dzieci. i tak dalej.Kobiety czują presję. Też biologiczną -bo za chwilę nie będzie to możliwe i będziesz niepełna jako kobieta. Jest to bardziej związane z oczekiwaniami społecznymi w stosunku do kobiety. Nie chce być "gorsza".

Lęk przed samotnością na stare lata- jak nie będzie dziecka i będę stara to kto mi przysłowiową szklankę wody poda...

Różne.


Myślę, że warto się przyjrzeć swoi własnym motywom. Co tak naprawdę we mnie jest co mnie motywuje do tego, że 5tak bardzo "muszę" mieć dziecko. Co mną samą kieruje.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku