Forum dyskusyjne

Skąd u ludzi pewność siebie?

Autor: bearek   Data: 2018-06-23, 22:00:48               

Moje samopoczucie wśród ludzi waha się między dyskomfortem do zniesienia a dyskomfortem nie do zniesienia. Często mam wrażenie, że ludzie na mnie krzywo patrzą i traktują z góry gorzej niż innych ludzi. Kiedy dorastałem tak było naprawdę, bo byłem wyśmiewany z powodu wyglądu przez nieznanych mi ludzi. Z tłumu byłem wyławiany spojrzeniami, słowami i szturchaniami. Dziś wyglądam normalnie, ale w głowie nadal jest problem, mimo lat terapii.

Nie rozumiem ludzi. Nie potrafię z nimi rozmawiać swobodnie, bo moją głowę zalewa morze myśli ucieczkowych i analiz. Jest dużo lepiej, kiedy jestem bardzo wypoczęty i dobrze się czuję fizycznie. Wtedy jest mi obojętne i potrafię się zadowolić samą obecnością ludzi. Niestety zdarza mi się to średnio kilka razy w roku, ale zakładam, że taki jest właśnie "normalny" stan.

Moja głowa generuje pogardliwe myśli do ludzi. Nie potrafi zrozumieć dlaczego ludzie są tak pewni siebie mimo swoich oczywistych ograniczeń. Mają klapy na oczach i nie dostrzegają filtrów, przez które obserwują rzeczywistość. Wysyłają bardzo silny sygnał o określonej treści, jakby nic innego nie istniało. Moja głowa utożsamia to z głupotą, choć wcale tego nie chcę.

Czy to błąd myślowy? Czy ludzie tak naprawdę nie są ignorantami? Czy pewni siebie ludzie "robią coś prawidłowo"?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku