Forum dyskusyjne

Jak zmienić swoje życie naprawdę?

Autor: bearek   Data: 2018-04-10, 22:00:20               

Witajcie,

niedawno skończyłem 30 lat i uznałem ten przełom za coś, co powinno dać mi kopa do zmian w życiu.

Jestem człowiekiem, który pochodzi z rodziny o słabej psychice. Próbuję nad własną słabością pracować tak jak umiem, choć ja sam mam zaburzenia lękowe, które zostały wzmocnione przez moje dzieciństwo. Jako dziecko przeżywałem piekło w szkole przez kilka lat, gdzie byłem traktowany jak gówno. Ale nie o tym.

Nauczyłem się o sobie tego, że najbardziej mój wewnętrzny ogień podpalają doznania wewnętrzne i głębokie i/lub konkretne rozmowy z innymi ludźmi. Moje kontakty z ludźmi to jedna wielka maska, która w oczach wielu czyni mnie aroganckim. A to nic innego jak wewnętrzna walka z lękiem i poczuciem niższości. Ale o tym też nie.

Jak każdy, chciałbym w życiu odnieść sukces. Kocham sztukę, psychologię, filozofię i jeszcze kilka innych dziedzin, ale mam wrażenie, że każda moja aktywność jest stłumiona przez lęk. Dopadają mnie co chwilę dziwne myśli i nie mogę przeskoczyć pewnego poziomu.

Moim dodatkowym celem jest lepsze zrozumienie pieniędzy oraz działania innych ludzi. Chciałbym, by moja rodzina również ogarnęła ten temat, bo jest z tym u nich bardzo kiepsko. Ja w tej chwili zarabiam bardzo dobrze, ale mentalnie nadal jestem jak moja uboga rodzina.

Być może dla większości z Was mój przekaz będzie chaotyczny. I macie rację, bo mój umysł jest chaotyczny. Głęboko czuję pragnienia w życiu, ale skrzydła rozwijam dopiero, gdy z kimś dzielę pasję i odrywam się od własnych pułapek myślowych. Wiem, że mam ogromny potencjał, ale jestem przybity do ziemi własnym lękiem.

O co zatem Was proszę? O ustosunkowanie się do moich słów - czy jest ktoś, kto czuje podobnie? A jeśli tak, to może ten ktoś będzie chętny do wymiany doświadczeń i pomysłów na dalsze działanie? Zawsze byłem ambitną osobą, ale nie mam w swoim otoczeniu nikogo, kto również ma tę cechę. Chciałbym napisać jaśniej o co mi chodzi, ale na ten moment nie jestem w stanie, a zależy mi na poczynieniu jakiegokolwiek kroku naprzód :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku