Forum dyskusyjne

RE: Człowieczeństwo.

Autor: Adamos325   Data: 2021-02-10, 20:09:46               

Ładnie odpowiedzialyscie, Bezogonka i Fatum, nawet mnie trochę zaskoczylyscie ;), tym rozsądkiem i mądrością, poszukiwaniem równowagi - i zgadzam się trochę z Wami.

Fatum - czy to jest tęsknota za moją młodością i nieskończonością?? Być może... - tak nieświadomie. Ale ja też nie mam nic przeciwko zmianom, wiem że świat się zmienia, nic nie stoi w miejscu, i ja też się zmieniam!! I wcale nie jest mi z tym źle... - z moją rozrastającą się świadomością i ego ;)) Lubię po prostu barwy, przyrodę i dobrą zabawę, też artystycznie - i być może stąd moje nie do końca uświadomione wrażenia.
Ale lubię też wiedzę, kontakt ze światem, szybki kontakt też z Wami, dobre samochody, Internet - i wcale nie jestem temu przeciwny, też jest mi z tym dobrze. Tylko trochę tego braku czasu szkoda... i pędu ;)

Mrrru (Fatum, Ty to się nigdy nie zmienisz!! - to była autokorekta) Wczorajszy śnieg, wspomnienia - zgoda. Ale czytałem książkę Kondycja ludzka, pani filozof - i ona opisuje tam dzieje świata od powstania, zmiany, naszą historię jako bytu ludzkiego - i wcale nie pisze tam, że to jest wczorajszy śnieg, wspomnienia - tylko działamy pokoleniowo, i co osiągnęły wcześniejsze pokolenia, ma też wpływ co my dziś mamy i co możemy robić. To nie jest oderwane!! I zgadzam się, żyjemy dla siebie, naszych dzieci, radości bliskich - ale żyjemy też i działamy dla następujących pokoleń

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku