Forum dyskusyjne

RE: Człowieczeństwo. Amelia

Autor: bezogonka   Data: 2018-04-23, 12:18:47               

Amelio :)
Nie jest nadzwyczajna. Jest absolutnie zwyczajna a nawet nieco "wsteczna"(cokolwiek to znaczy).
Zważywszy na doświadczenie życiowe i obserwację pokolenia dwudziestolatków, połączyłam jak umiałam, świat wirtualny i siebie, która w nim bywa. Nie tworzę dodatkowych iluzji siebie. Na ile to możliwe , działam tak jak w realu, choć nie przekraczam zbyt pochopnie granicy zachowania anonimowości. Strzegę swojej prywatności, z kilku powodów jak każdy z nas. Pierwszym są niebezpieczeństwa wynikające z naturalnego powodu, że nie znam osoby(osób), z którą (którymi)rozmawiam. Wirtual to nic innego jak ulica wielkiego(globalnego) miasta. "Chodzą" po niej zwyczajni ludzie jak ja ale i chodzą Ci, którzy mają złe zamiary.
Ostrożność jest wskazana.
Drugim, istotnym powodem, to moja wrażliwość, która nie znosi dobrze "szybkości" wirtualnego świata. W moim życiu realnym, budowanie więzi trwa latami. Jest poparte różnego rodzaju aktywnością. W świecie wirtualnym mamy do dyspozycji tylko słowo a ludzie mówią o więzi, uczuciach itp. itd. Dla mnie to nieosiągalne. Fascynacja, to wszystko na co liczę w tym świecie. Fascynacja myślą czyjąś, czyimś sposobem rozumowania, obrazowania. Owszem, to może być początkiem znajomości ale początkiem.. "Wnętrze" człowieka to ważny element fascynacji nim ale umiejętności współżycia z drugim człowiekiem, można sprawdzić tylko realnie. Nie definiuję tutaj tylko związków miłosnych ale i stosunki koleżeńskie, bądź przyjacielskie. Mam całą masę "wirtualnych"znajomych ,którzy nigdy dotąd nie przekroczyli wirtualnego progu, mimo że o tym mówią,piszą do mnie. Moim zdaniem nie jest im to wcale potrzebne w ich realnym życiu. Tworzenie więzi z drugim człowiekiem to poświęcenie.
Obszerne wyjaśnienie nie było Ci potrzebne, Amelio ale mnie było. Tymczasem najistotniejsze jest to, że jeśli piszesz do mnie..w moim wątku, to chcę byś wiedziała, że czytam (obojętnie czy się odnoszę do Twoich słów, czy pozostawiam je otwarte dla siebie ) i dziękuję :)
Dobrego dnia :)

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku