Forum dyskusyjne

Porównywanie z innymi

Autor: Goscha   Data: 2018-03-20, 10:18:09               

Bardzo proszę o pomoc, czy jest mi potrzebna fachowa pomoc i skąd się to bierze, nieprzepracoane dzieciństwo, problemy z dzieciństwa..?

Mam 33 lata, od 3 lat meża i 2-letnie dziecko. Oczwyiście korzystam z socila media, gdzie znajduję swoich znajomych z liceum, w którym 4 lata, a także podstawówkę siedzialam z jedną koleżanką, ale o nie była wielka przyjaźń.Lubiłyśmy się, ale nie spotykałyśmy się po szkole w liceum.

Pochodzę z pełnej rodziny, mam starszą siostrę, ale mój ojciec popijał, tzn. nie na tyle by wynosić rzeczy z domu, nigdy nas nie bił, ale jego stan "pod wpływem" doprowadzął mnie do szału. Nie zapraszałam koleżanek do domu, bo nie chciałam by widziały mojego ojca w taki stanie, jak rzuca swoje dziwne żarty po pijaku myśląc,że jest śmieszny. Dobrze nie było, aż do czasu jak znikałam z domu popołudniami i spędzałam czas z moim teraz już mężem.

Moja koleżanka także pochodzi z pelnej rodziny, ale wierzącej i praktykującej, trzymają się razem (troje rodzeństwa).Miała po szkole spokój, jakąs taką harmonię. Swojego męża poznała w internecie. Żyją na super poziomie, domek, spokojne życie, dziecko w prywatnej szkole, a ja z jakiejść przyczyny, już tyle lat nie mając z nią kontaktu ciągle się do niej porównuję i czuję się gorsza. Nie wiem dlaczego tak jest, bo także spełniam się zawodowo, jestem dobra w tym co robię, robię doktorat, ale jestem nim zmęczona - jednak nie chce zrezygnować, bo będę musiałą wysłychać, że nie dałam rady, a to nie tak/. uczelnie są "zawalone" - brak mijsc dla młodych naukowców. Po prostu doktorat nie da mi nic więcej. Może nie mam pięknego domu jak moja koleżanka, ale nie jest źle finansowo, jednak ciągle czuję się gorsza, ciągle bym chciała mieć tak , jak ona ma. Czy ja mam syndromy DDA? Czy jest mi potrzebna pomoc fachowca?

O co chodzi???? Bo wydaje mi się, ze zaczynam mieć jakieś depresyjne stany.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku