Forum dyskusyjne

RE: off-top ;P, czyli las lub ocean

Autor: marconi   Data: 2018-04-11, 17:58:10               

bezogonka >>> Świat jest prosty bo kierowany prostymi zasadami. Ludzie sami sobie go komplikują i są sami sobie winni. Ale są tacy którzy widzą jego prostotę, myślę że są szczęśliwi.

"medytacja o której piszesz..pozwala na zaznanie rozpuszczenia się pojęć" - trafne spostrzeżenie. Ludzie często zaciekle identyfikują się ze swoim pochodzeniem, narodowością, religią, majątkiem i czym tam jeszcze. Przez to stają się drażliwi bo co rusz ktoś im chce w tym grzebać - taka postawa oddala ich od szczęścia. W głębokim transie (takim bez wspomagania :) można odetchnąć bo nawet własne imię przestaje mieć znaczenie. Myślę że Ci którzy potrafią przenieść taki stan ducha na grunt świadomego życia zwyczajnie są szczęśliwi bo się nie przejmują zanadto.

Umysł (rozum) który próbujesz zgłębić jest tylko dodatkiem do Twojego Jestestwa. On będzie Cię odwodził od zgłębiania siebie, bo ON uważa że jest najważniejszy, a to nieprawda. Istnieje fundament o który umysł się opiera i ten fundament jest ważniejszy - przynajmniej dla mnie :)
Dzisiejsze trendy kultury zachodu odwodzą nas od duchowości stąd też np. choroby cywilizacyjne. I nie rzecz w tym by żyć jak amisze i tęsknić za cywilizacją a żyć w tej cywilizacji ale nie przywiązywać się zbytnio :) Na szczęście żyjemy w wolnym kraju i można sobie wybrać dowolną ścieżkę rozwoju.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku