Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Źle się dzieje,gdy nie znamy odpowiedzi...........

Autor: marconi   Data: 2018-01-12, 21:35:02               

Fatum >>> "i nawet wbrew sobie odpowiedz" - ludzie nie działają wbrew sobie - nigdy. Działania są ZAWSZE zgodne z hierarchią wartości (HW). Jeśli ktoś uważa że zadziałał "wbrew sobie" oznacza to tyle że nie jest świadomy swojej HW. Istnieją wyjątki, np. działanie pod wpływem silnego stresu - tutaj może być różnie, w efekcie HW może ulec przebudowie (przewartościowanie wskutek traumatycznych przeżyć).

I wracając do tematu.

Madziuleczka nazwała się lewaczką - zainspirowało mnie to do poruszenia tematu preferencji do "ustroju państwa" w odniesieniu do cech indywidualnych.

Przepisów na sposoby rozróżnienia lewicy od prawicy jest wiele. Moim zdaniem sposobem budzącym najmniej nieścisłości jest następujący: lewica woli podział dochodu narodowego poprzez budżet centralny, a prawica woli to zadanie pozostawić w rękach obywateli.

Wprowadzanie głosu kościoła do prawa państwowego nie determinuje prawicy, bo można być liberałem pobożnym lub bezbożnym.

Lewica opiekuje się obywatelami za pieniądze tych że obywateli (szkoły, szpitale, pomoc społeczna, itd.). Osoby popierające lewicę oczekują by państwo organizowało za nich.

Prawica pozostawia wolną rękę. Osoby popierające prawicę potrafią i chcą zorganizować się same i po swojemu.

Uważam że warto przyjrzeć się swoim poglądom politycznym z punktu widzenia zaspakajania swoich potrzeb - można wygrzebać w ten sposób wartościowe informacje o sobie.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku