Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: sams2   Data: 2018-01-07, 12:59:24               

Taka jawność została w Szwecji wypracowana przez wieki. I nie rzuca się kamieniem w jedną grupę (z której wymazano księży zgodnie z "wartościami" choć są tak samo niebezpieczni jak laikat), ale jest powszechna. To sa dwie różne rzeczy: zaakceptowana powszechna jawność a robienie z jednej grupy kozła ofiarnego przy niejawności innych.
Ale jednocześnie ci sami Szwedzi deklarują że są z tym szczęśliwi więc problemu niet. I to Pakistańczycy przejeżdżają do nich a nie odwrotnie, więc coś jest na rzeczy. To jest częścią ich systemu poszanowania jednostki, zachowania twarzy wobec innych.

Moon, ja myślę, że nie ma sensu dyskutować dalej. Moje stanowisko to szacunek dla jednostki a nie dla statystyki ani "wartości tradycyjnych". Te wartości chronią tylko tych którzy żyją wg wskazań (grzeczne kobiety) a nie wszystkich (patrz co działo się po gwałcie w lesie kabackim). Obrzucanie się statystykami sensu wielkiego nie ma dla mnie. Dla mnie ma sens co ja mogę zrobić w sytuacji zagrożenia napaścią seksualną- a w tej sytuacji z pewnością statystyki będę mieć gdzieś. Ja wolę Szwecję, ty wolisz Pakistan, kwestia estetyki. I ok.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku