Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: sams2   Data: 2018-01-07, 10:16:47               

I jeszcze jedno dodam wyraźniej.

Że problem gwałtu to problem męskiej psychiki i wyobrażeń. To co może uchronić przed gwałtem to nie widmo kary ale to że mężczyzna sam ze swojej decyzji przestanie napastować. Nie jest prawdą, że jak "się podnieci to już koniec"- stosunek może przerwać w każdej chwili.

Faktem jest też, że facet jest fizycznie silniejszy i nie zawsze da się odeprzeć atak, nie mówiąc już o społecznej "podległej" roli kobiety i jej niepewności co do odczytania ataku (kobiety wypierają, że ktoś naruszył ich granice). Siła i niepewność- to mieszanka wybuchowa.

Potrzebna jest jego myśl, że tego się nie robi (jak będzie wyglądał wobec innych facetów, straci twarz) i że kobieta tego nie chce (faceci gwałcąc wyobrażają sobie często, że sama chciała i że robią jej dobrze, nie dopuszczają myśli o krzywdzie). To jest ta mentalność do zmiany- przekonanie że "nie" to gra wstępna, że sygnały niewerbalne lub sytuacyjne to "zachęta", że wymuszony seks jest dla kobiety fajny, jakoś ją wywyższa, ubogaca (on jej coś fajnego daje). W męskich głowach potrzebna jest jasna definicja gwałtu- tak jak w szwedzkiej propozycji: wszystko co jest bez jasnej zgody jest gwałtem.
Gwałt to tak naprawdę problem męskiego myślenia, nie kobiecego. Tego karami, rejestrami ani statystykami się nie zmieni już prędzej zrobią to Szwedzi.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku