Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: moonshine   Data: 2018-01-06, 23:59:40               

Sams2, postaraj się mnie nie obrażać, mimo, że brakuje Ci rzeczowych argumentów.

Piszesz:
"naukowość jak ją tu bezmyślnie przedstawiasz nijak się ma do jednostkowego doświadczenia. Mnie naprawdę, gdy byłam i pewnie będę molestowana, nie pomogą statystyki ani prawicowa propaganda..."

Jeśli szukasz pomocy z powodu gwałtu lub molestowania, to właściwym adresem jest gabinet psychoterapii, a nie zabieranie się za reformowanie polskiej kultury. Współczuję Ci, ale Twoje jednostkowe doświadczenie to niestety nie jest wystarczający powód, by tylko na tej podstawie wprowadzać nowe przepisy prawne czy całkowicie zmieniać dotychczasową kulturę w Polsce. Analogicznie, czy Szwedka molestowana w Szwecji przez Szweda powinna zażądać zaprowadzenia w Szwecji polskiej, patriarchalnej kultury tylko dlatego, że wydaje się jej, że wówczas uniknęłaby molestowania? (Hipotetyczna Szwedka miałaby przynajmniej statystyki po swojej stronie, Ty nie masz nawet tego).

Piszesz:
"Tak samo jak deklaracja respondenta nie jest żadnym faktem, żadną sensowną daną."

Deklaracje 42 tys. kobiet są poważnymi danymi, które zasługują na zastanowienie. Natomiast Twoje opinie wygłaszane na podstawie Twoich jednostkowych doświadczeń (z całym szacunkiem dla Twojej osoby), takim poważnym, naukowym argumentem na rzecz zmiany prawa czy dominującej kultury niestety nie są. Przykro mi.

Żeby zmieniać prawo czy dominującą kulturę w danym kraju wypadałoby najpierw wykazać, że proponowana zmiana rzeczywiście daje szansę przybliżenia się do zakładanych celów. Ty nic takiego nie wykazałaś. Pobożne życzenia w rodzaju "chcę, żeby było lepiej niż jest teraz" to za mało.

Piszesz:
"No i dlaczego Szwedki masowo nie uciekają z tego szwedzkiego piekła do rajskiej Polski, która tak super skutecznie radzi sobie z problemem gwałtu?"

Odpowiem pytaniem na pytanie. A dlaczego Ty nie uciekłaś jeszcze do rajskiej Szwecji przed powszechnymi gwałtami w patriarchalnej Polsce?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku