Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: sams2   Data: 2018-01-06, 22:28:53               

Moonshine,
Zlituj się, obnażasz teraz swoją głupotę. Wiesz czemu od kultury eksperckiej naukowej, odchodzi się w stronę kultury wernakularnej? Ano właśnie dlatego, że naukowość jak ją tu bezmyślnie przedstawiasz nijak się ma do jednostkowego doświadczenia. Mnie naprawdę, gdy byłam i pewnie będę molestowana, nie pomogą statystyki ani prawicowa propaganda, ale moje własne tak lub nie uznane przez drugą stronę. I umiejętność obrony przed fizyczną przemocą. To uznanie odmowy/przyzwolenia się statystykami nie zmieni, statystyki nie zmieniają kultury. Nie obronisz się też przed gwałtem waląc papierzyskami z tabelkami gwałciciela w głowę. Ale dobrze by było jeśli facet będzie miał świadomość że bez twojej zgody ma cię nie tknąć bo go oskarżysz o gwałt i będzie miał duże kłopoty, a sąd stanie po stronie ofiary a nie jego, przygłuchego.

Ja wolę siłę i szacunek do mojej jednostkowej woli a nie statystyki, ale ty sobie wybierz co chcesz. Ma mnie chronić to, że jestem podmiotem/jednostką i wyrażam wolę a nie to że jestem kobietą wśród "wartości tradycyjnych".

Piszesz tak jakby problem gwałtu/molestowania w Polsce nie istniał co jest oczywistą nieprawdą. To takie samo gadanie, że w POlsce nie istnieje problem przemocy domowej, bo tu się wszyscy kochają i wyznają "tradycyjne wartości"- więc skąd, jaka przemoc, choć przecież przemocą są już same "tradycyjne wartości". Żyjemy w seksistowskim kraju, nieświadomie oddychamy patriarchatem ale żeby to pojąć trzeba trochę wrażliwości. Korelacja: niska liczba deklaracji gwałtów- wartości tradycyjne być może istnieje (bo np dla zachowania tych wartości gwałt się wypiera), ale nie musi to być związek przyczynowo- skutkowy tj owe wartości nie chronią przed samym gwałtem a chronią przed publicznym gadaniem o gwałcie, negują gwałt. Tak samo jak deklaracja respondenta nie jest żadnym faktem, żadną sensowną daną.

A co do inżynierii. Zapominasz łaskawie o szeregu reżimów prawicowych. Mapa kulturowa pokazuje jasno: kraje zasobne i atrakcyjne wyznają wartości indywidualnej ekspresji i racjonalizmu a nie "wartości tradycyjnych" i przetrwania. I nie odpowiadasz na pytanie: wolisz Pakistan czy Szwecję? No i dlaczego Szwedki masowo nie uciekają z tego szwedzkiego piekła do rajskiej Polski, która tak super skutecznie radzi sobie z problemem gwałtu?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku