Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: moonshine   Data: 2018-01-06, 20:40:49               

Napisałaś: "To miło, że nazywasz mnie "lewicową feministką", nigdy kimś takim nie byłam."

Używasz feministycznych pojęć ("patriarchat"), głosisz feministyczne teorie ("źródłem gwałtów jest patriarchalna kultura") i popierasz feministyczne rozwiązania prawne - całkowicie nieświadomie?

Nie jesteś świadoma tego, że wszystko, co napisałaś wyżej - jest lewicową, feministyczną ideologią?

Jeśli sama nie jesteś świadoma, gdzie tkwią źródła Twoich poglądów, to w tym kontekście szczególnym paradoksem wydaje się, że to innym kobietom w Polsce zarzucasz, iż mają "wyprane mózgi"... (nb. nawet w tym nie jesteś oryginalna, lecz powtarzasz tezy feministyczne - w feminizmie mówi się, że kobiety nie popierające feminizmu mają "fałszywą świadomość").

Piszesz:
"to co jest skutecznie odstrasza to szybka wykrywalność i nieuchronność kary"

"Nieuchronność kary" to mit. Nie istnieje system oferujący 100%-wą wykrywalność przestępstw. Nie ma "nieuchronności kary". Postulujesz utopię, której nigdzie nie udało się zrealizować. Natomiast w realnym świecie na psychikę sprawców działa zarówno odsetek wykrywalności jak i surowość kary.

Piszesz:
"W Indiach za gwałt jest kara śmierci- czy to coś zmienia?"

Tak, zmienia. W odróżnieniu od "opasek antygwałtowych" i "formularzy zgody na seks", kara śmierci za gwałt sprawia, że skazany gwałciciel już nigdy nikogo nie zgwałci. Można tego nie popierać, jako zbyt surowej kary, ale nie sposób zaprzeczyć, że to coś jednak realnie zmienia. W przeciwieństwie do propagandowych i nieskutecznych działań szwedzkiej policji.

Na koniec najważniejsza, feministyczna teza Twojego wpisu:
"Należy zmienić postrzeganie i kulturę"

Lewicowa inżynieria społeczna zakłada, że świat można dowolnie zmieniać przepisami prawa. Gwałt rzekomo wynika z patriarchalnej kultury, więc należy zmienić kulturę, na taką, w której nie będzie już żadnych gwałtów. Dokładnie tak samo miało być w komunizmie - zmiana ustroju na komunistyczny miała zlikwidować wszelkie patologie społeczne: nie tylko kapitalistyczny wyzysk człowieka przez człowieka, ale także zlikwidować prostytucję, narkomanię, itd. Tymczasem gwałt wcale nie wynika z kultury, lecz z biologii. Istnieje także w świecie zwierząt. Np. samce delfinów także niekiedy gwałcą samice, mimo że delfiny bynajmniej nie żyją w katolickiej i "zacofanej" Polsce. Gwałt może być skuteczną strategią prokreacyjną, zwłaszcza dla osobników, którzy nie mają innej możliwości powielenia swoich genów.

Kultura może tylko ograniczać to zjawisko, ale nigdy całkowicie go nie zlikwiduje. Jak się w praktyce okazuje, patriarchalna, katolicka kultura w Polsce jest najskuteczniejsza w Europie w ograniczaniu zjawiska gwałtu, zaś lewicowa, marksistowska kultura w Szwecji i innych krajach skandynawskich radzi sobie z tym jak najgorzej. Ty natomiast postulujesz, by zamienić skuteczną, polską, katolicką kulturę na nieskuteczną, szwedzką, marksistowską kulturę w imię utopijnej idei, "by gwałtów nie było w ogóle".

Może chociaż poczekaj z wdrażaniem swoich utopijnych idei przynajmniej do czasu, jak Szwedom uda się uzyskać wyniki lepsze od Polski?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku