Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: moonshine   Data: 2018-01-06, 18:39:45               

"To czy gwałtów w Polsce jest pięć tysięcy rocznie czy pięć tysięcy i pół i czy w Danii jest gorzej czy lepiej nie ma znaczenia."

Oczywiście, że ma znaczenie, bo pozwala wnioskować, w jaki sposób różnice kulturowe między różnymi krajami przyczyniają się do skali danego zjawiska. Nb. Ty pierwsza zaczęłaś porównywać Polskę ze Szwecją i Pakistanem. Twarde dane pokazują, że katolicka i "zacofana" Polska wypada dużo lepiej od Szwecji, Danii, Francji i innych "postępowych" krajów. Jaki zatem stąd wypływa wniosek?

Ty posługujesz się swoją teorią (a ściślej feministyczną ideologią), a nie faktami. Feministyczna ideologia mówi, że przemoc wobec kobiet wynika z patriarchalnej kultury. Najbardziej patriarchalna w Europie jest katolicka Polska, wobec czego w Polsce powinno być najwięcej przemocy wobec kobiet i tu powinna być ona najrzadziej zgłaszana na policję. Tymczasem badania kobiet w Polsce pokazały, że przemocy wobec kobiet jest w Polsce najmniej w Europie, a jeśli już się pojawia - to Polki najczęściej wśród innych Europejek zgłaszają się na policję. Fakty są sprzeczne z Twoją teorią. Jeśli fakty nie potwierdzają Twojej feministycznej teorii, to odrzucasz fakty.

Piszesz: "Ale tak naprawdę szokuje mnie to, że są kobiety które negują korzystne dla nich rozwiązania."

Feminizm rzekomo "broni" kobiet dokładnie tak samo jak komunizm stawał w obronie klasy robotniczej. 25 lat temu dziwiłabyś się, jak to możliwe, że są "robotnicy z wypranymi mózgami", którzy są przeciwnikami komunizmu. Gdyby Ci przedstawić statystyki zarobków i poziomu życia robotników w USA i w ZSRR, to zapewne też je odrzuciłabyś jako "niewiarygodne", bo oczywiście teoria mówi, że w krajach komunistycznych robotnikom żyje się znacznie lepiej.

Tymczasem w "zacofanej" Polsce konserwatywny rząd PiS zaostrzył kary za gwałt i ujawnił publicznie w internecie rejestr gwałcicieli i pedofilów. Obu tych rzeczy nie zrobił dla Polek wcześniej żaden lewicowy rząd popierany przez feministki. Opozycja oczywiście potępia ujawnianie w internecie danych osobowych gwałcicieli jako "zamach na wolność jednostki". To są jednak rozwiązania, które mogą przynieść realne efekty - jeśli złapany gwałciciel nieprędko wychodzi z więzienia, to nieprędko znów kogoś zgwałci. W tym samym czasie postępowa Szwecja proponuje kobietom, które obawiają się gwałtu, noszenie opaski na ręce z napisem "nie dotykaj mnie":

https://newsbook.pl/2016/07/02/nowa-bron-w-walce-z-gwaltami-bransoletki-z-napisem-nie-dotykaj-mnie/

Opaski antygwałtowe na rękę oraz obowiązek wypełniania specjalnego formularza zgody na seks, także w stałym związku, ma być skuteczną ochroną przed gwałtem? To są te "korzystne dla kobiet rozwiązania"?

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku