Forum dyskusyjne

Przeczytaj komentowaną wiadomość

RE: Szwecja wprowadza wymóg uzyskiwania

Autor: sams2   Data: 2018-01-06, 17:55:44               

Cóż, jeśli dla ciebie "prawdą" jest statystyka a nie indywidualne opowieści i cierpienie kobiet, które nie potrafią nawet nazwać swojego cierpienia to mnie to nie przeszkadza, bo to twoje piekło. Ale tak naprawdę szokuje mnie to, że są kobiety które negują korzystne dla nich rozwiązania. Bo gdyby tu się wypowiedzieli faceci i nazwaliby szwedzkie rozwiązanie bzdurą to zrozumiałabym. Kobiet broniących łatwości gwałtu nie rozumiem.

Wypowiedzi Ulki i twoje są właśnie dowodem na to,jak bardzo katolicki patriarchat jest w kobiecych głowach zakorzeniony. Tak bardzo, że negujecie prosty fakt, że kobiety są gwałcone- Ulka przez nałożenie na problem etykiety diabła (Szwecja, lewactwo) lub ty - przez wyparcie skali problemu i oparcie się na "ekspercie" (raport UE)

To czy gwałtów w Polsce jest pięć tysięcy rocznie czy pięć tysięcy i pół i czy w Danii jest gorzej czy lepiej nie ma znaczenia. To nie jest problem ilościowy ale jakościowy- problem relacji i kultury. Szwedzkie rozwiązanie wydaje mi się sensowne. Napisz proszę co ci się w nim nie podoba wprost zamiast cytować statystyki.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku