Forum dyskusyjne

RE: Seksualność mojej dziewczyny

Autor: mimbla1   Data: 2018-01-06, 11:59:01               

@marconi

"Sex jest szczególnym przypadkiem bliskości fizycznej, dlatego nadal nie rozumiem jak w związku można nie lubić bliskości fizycznej z partnerem i jednocześnie uprawiać z nim sex?"
Jest to możliwe. Przykładem skrajnym jest pewna grupa osób z Zespołem Aspergera, ta która skrajnie silnie reaguje na dotyk (wszelaki) i zwyczajnie go nie lubi bo odczuwa go n razy silniej niż tak zwani neurotypowi, ale zarazem posiada potrzeby seksualne, odczuwa napięcie seksualne i potrzebuje seksu. Oraz jak najbardziej może kochać partnera czy partnerkę. To przykład skrajny pozwalający zrozumieć.

Poza tym zaś sama reakcja na bodźce bywa u różnych ludzi różna. Co jednemu przyjemne drugiego męczy czy irytuje. Delikatne głaskanie może stymulować i pobudzać, ale dla osoby o mniejszej wrażliwości układu nerwowego jest bodźcem za słabym i męczy i irytuje zamiast pobudzać.
Oczywiście w grę wchodzi także cała wielka psychologia, ale czasem to niedopasowanie wynika nie z żadnych blokad ale ze zbyt wielkich różnic między partnerami.

Odpowiedz


Sortuj:     Pokaż treść wszystkich wpisów w wątku